5 звичних речей, які здатні пришвидшити настання клімаксу у жінок

Менопауза — це природний етап у житті жінки, що означає закінчення менструальних циклів і відсутність можливості зачати дитину. У середньому менопауза настає у віці 51-53 років. Але є деякі фактори, які можуть прискорити настання клімаксу і скоротити вік фертильності, інформує Ukr.Media.

Ароматичні свічки і освіжувачі повітря

На жаль, більшість з цих пристроїв аж ніяк не є нешкідливими: деякі з них містять фталати, токсичні сполуки, які впливають на гормональний баланс організму і можуть викликати передчасне настання менопаузи. Відмовтеся від використання освіжувачів повітря, а вибираючи ароматичні свічки, надавайте перевагу тим, які зроблені на основі сої або бджолиного воску.

Контейнери для зберігання харчових продуктів

Під час виробництва пластикових контейнерів часто використовуються фталати — вони роблять пластик більш м'яким і гнучким. Оскільки ми не можемо знати напевно, чи використовувалися ці речовини під час виробництва ваших контейнерів, варто користуватися для зберігання і особливо розігріву продуктів скляним посудом або тим, який зроблений з нержавіючої сталі.

Косметика

Шампуні, лосьйони, гелі для душу та інші косметичні засоби, зазвичай, продаються у пластикових пляшках. Крім того, ароматизатори та парфумерні віддушки, які часто використовуються під час виробництва косметичної продукції, також можуть містити фталати — обов'язково уважно вивчайте склад усіх косметичних засобів, які купуєте, а також намагайтесь дотримуватись рекомендованої температури зберігання і не перегрівайте їх: за підвищення температури фталати легше вивільняються.

Парфум

Фталати також часто використовуються під час виробництва парфумів та одеколонів, оскільки ці сполуки допомагають утримувати аромат і роблять парфум більш стійким. Для повсякденного використання краще надавати перевагу натуральним ароматам на основі ефірних олій, а парфумами користуватися лише в особливих випадках.

Запаковані продукти

Все те ж саме: під час виробництва пластикової упаковки, швидше за все, використовувалися фталати — і ви ніяк не зможете це перевірити. Тому за можливості вибирайте продукти, упаковані у скляну або паперову тару, а якщо такої можливості немає, хоча б слідкуйте за тим, щоб упаковка не нагрівалася.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *