5 нестандартних, але досить ефективних способів лікування

Як правило, професійні лікарі скептично ставляться до нетрадиційних методів лікування, часто вважаючи, що вони лише посилюють ситуацію. Але в деяких випадках навіть найбільш сучасні і прогресивні медичні операції і процедури безсилі, або ж провести їх немає можливості. Тоді на допомогу ніби приходить сама природа, в своїй нескінченній мудрості розробила дієві, але не надто приємні (мабуть, щоб користувалися тільки ті, кому дійсно закортіло) методи лікування деяких недуг.

Мурахами можна зашивати рани

Якщо вам коли-небудь доведеться подорожувати, наприклад, по африканських джунглях, то будьте готові до всього, в тому числі до травм і повної відсутності кваліфікованої медичної допомоги. У разі якщо у вашій команді немає хірурга (подорожувати по Африці поодинці – чистої води самогубство), зашити рану допоможуть мурахи – просто відшукайте мурашник і засуньте поранену частина тіла туди, інформує Ukr.Media.

Багато аборигенів з незапам'ятних часів знають про унікальні здатності цих крихітних створінь зашивати рани. Після того, як роздратовані вашим вторгненням комахи потужними укусами щелеп стягнуть краї рани, необхідно відокремити їх тіла, залишивши щелепи на місці. Звичайно, мурахи навряд чи допоможуть при глибоких і великих ранах, але з незначними порізами вони справляються цілком успішно, і різні племена по всьому світу користуються послугами маленьких «хірургів» вже тисячі років.

Риби допоможуть впоратися з псоріазом

Псоріаз – хвороба не смертельна, але неприємна. Сухі сверблячі червоні плями на шкірі виглядають досить неприємно і завдають деякі незручності, тому що при перших ознаках псоріазу люди, як правило, відразу звертаються за медичною допомогою. Варіанти лікування різноманітні: спеціальний лосьйон, таблетки, світлолікування (фототерапія), проте, мабуть, найбільш незвичайний, але ефективний спосіб – це купання в природних мінеральних джерелах з плаваючими у воді невеликими рибками, які поїдають верхній шар шкіри. Послугу вартістю близько $3 тис надає курорт, розташований в турецькому місті Кангал. Температура термальних джерел курорту приблизно 36-37 °C, що дозволяє ефективно розм'якшити верхній шар шкіри, після чого в справу вступають «риби-лікарі» (вид Garra rufa): вони об'їдять омертвілі лусочки шкіри, а потім інші рибки, яких можна назвати «санітарами» (вид Cyprinion macrostomus) обробляють уражені ділянки слиною, що дезінфікує рани і сприяє швидкому їх загоєнню.

Чудодійні рибки і багата мінералами вода допомагають до 87% людей, які зважилися скористатися цим способом лікування, але найбільш цікаве питання – хто і коли здогадався, чим саме гарні термальні джерела Кангала?

Щоб запалення кишечника пройшло, потрібно проковтнути хробака

Запальне захворювання кишечника під назвою виразковий коліт характеризується зниженням апетиту, болем у животі, слабкістю, проносом і навіть лихоманкою (важка форма). Медицина поки знає не так багато ефективних способів лікування, але останнім часом все частіше застосовується процедура зараження людини кишковими паразитами. Раніше дослідження медиків виявили, що свині, у яких в кишечнику живуть гельмінти (в народі – глисти), рідше страждають від різних кишкових захворювань, і одного разу один з пацієнтів з виразковим колітом зважився перевірити це на собі. Чоловік проковтнув кілька яєць хробака волосоголовця, що відноситься до гельмінта, і вже через кілька місяців симптоми виразкового коліту зникли. Лікарі близько чотирьох років спостерігали у добровольця стійку ремісію, після чого заявили про ефективність цього методу лікування.

Як пояснив доктор Жерар Муллін, співробітник Університету Джона Хопкінса, дивовижний ефект пояснюється тим, що волосоголовець змінює роботу імунної системи таким чином, що вона перестає пригнічувати антитілами діяльність мікрофлори кишечника і починає виробляти слиз, який загоює виразки на стінках кишечника. Однак врахуйте, що при виразковому коліті не варто ковтати паразитів без спостереження лікаря, тому що гельмінти все ж наносять деяку шкоду організму людини, хоч і допомагають при запаленні кишечника.

Від хронічного болю позбавить рідкий азот

Щоб позбутися від хронічних болів, можна спробувати різні способи: наприклад, розслабляючий масаж, медитацію або банальні знеболюючі. Проте є метод лікування, який сподобається не всім, проте він досить ефективний – заморожування рідким азотом. Пацієнтів практично голими відправляють у спеціальні камери з мінусовою температурою, при цьому від обмороження їх захищають лише плавки, навушники, шкарпетки та рукавички. Холод уповільнює запальні процеси і сприяє виробленню ендорфінів – природних знеболюючих, які виробляються організмом під час стресу. Сеанси «морозних ванн» тривалістю всього в декілька хвилин забезпечують помітний позитивний ефект і не заподіюють людині ніякої шкоди.

Малярія перемагає сифілісОдним з найбільш неприємних наслідків безладного статевого життя може стати сифіліс. Якщо після бурхливої ​​вечірки і нестримного інтиму з незнайомкою ви на ранок відчуваєте біль при сечовипусканні, вона напевно залишила вам «на пам'ять» цей огидний подарунок. Доброю новиною є те, що впоратися з сифілісом можливо, в тому числі і таким незвичайним способом, як зараження малярією. Звичайно, мало приємного в лікуванні одного небезпечного захворювання іншим, але в даному випадку це може бути виправданою жертвою. Використовувати малярійних терапію для позбавлення від сифілісу (і інших захворювань) запропонував австрійський психіатр і невропатолог Юліус Вагнер-Яурегг: він виявив, що бактерії, що викликають сифіліс, гинуть, коли температура тіла у людини підвищується.

Юліус провів ряд експериментів і зрозумів, що найкраще високу температуру провокує зараження малярією, після чого організм «спалює» хвороботворні бактерії. Звичайно, після того як сифіліс переможений, необхідно позбавити людину від малярії, але це вже істотно простіше: навіть за часів Вагнера-Яурегг (початок XX-го століття) медицина вже знала великі засоби від малярії, наприклад, хінін. До речі, за своє революційне відкриття психіатр отримав Нобелівську премію.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *