5 найпоширеніших питань про щеплення від грипу

Команда проєкту «Твій сімейний лікар» (до речі, про соціальний проєкт детальніше ви можете почитати ось тут) підготувала 5 відповідей на найпопулярніші запитання щодо вакцин проти грипу і ковіду. Відповіді базуються на основі коментарів національної технічної групи експертів та експерток з питань імунопрофілактики та відділу організації епіднагляду Центру громадського здоров’я МОЗ України.

 • Чи небезпечно одночасно вакцинуватися від грипу та коронавірусу?
 • Ми могли б довго розповідати, чому небезпеки у цьому немає. 1 жовтня 2022 року Міністерство охорони здоров’я затвердило нову рекомендацію — скасувати інтервал між вакциною проти коронавірусу й іншими вакцинами. Однак робити такі щеплення можна лише в різні руки. Небезпеки в одночасній імунізації від двох різних хвороб, запевняють у МОЗ, немає.
 •  Це правда, що вакцину проти грипу, як і проти коронавірусу, неможливо купити в аптеці? Вакцину проти грипу можна придбати в аптеках. Цього року в Україні наявні 1 млн 250 тис. доз. Це препарати французького, нідерландського та корейського виробників. Нагадуємо, що вакцину проти грипу можна купити самостійно (ціна її стартує від 300 гривень). А щеплення безоплатно можуть зробити в медзакладі, в якому укладена декларація із вашим сімейним лікарем чи лікаркою.
 •  Чи захистить вакцина проти грипу від усіх його штамів?
  Цьогоріч ВООЗ прогнозує циркуляцію чотирьох вірусів грипу: H1N1, H3N2, лінія B Victoria, лінія B/Yamagata. Саме ці штами містяться у всіх вакцинах проти грипу, якими зараз щеплюють українців та українок. Тож вакцина захищає від усіх штамів грипу, що актуальні цього епідсезону.
 •  Вакцинація проти коронавірусу врятує від грипу?
  Між коронавірусною хворобою і грипом є багато схожого, однак викликають їх різні віруси. Скажімо, як нежить і кашель, які також мають певну схожість, але лікувати їх треба по-різному. Краплі від нежитю ми не крапаємо в рот від кашлю, а пігулки від кашлю не подрібнюємо у ніс, аби позбутись нежитю. Так само і з вакцинами, для кожної хвороби — своє щеплення. Можливо, в майбутньому однією вакциною можна буде захиститись від всіх можливих хвороб. Нині ж реальність інша — щеплення від коронавірусу не врятує від грипу і навпаки.
 • Це правда, що взимку пізно вакцинуватись проти грипу?
  Епідемічний сезон захворюваності на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції триватиме орієнтовно з початку жовтня 2022 по середину травня 2023 років. Хвиля захворюваності вже розпочалась, вакцинація актуальна упродовж усього сезону. Тож, щепитись проти грипу ви можете у грудні, січні, лютому та навіть у березні. Однак що раніше ви імунізуєтесь, то краще.
 • Джерело: gre4ka.info

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *