Вчені знайшли спосіб швидко очистити кров людини від алкоголю

Дослідження підтвердило, що базову швидкість виведення алкоголю з організму можна значно і безпечно підвищити за допомогою гіпервентиляції легень. Для цього вчені розробили спеціальний пристрій, інформує Ukr.Media.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, щорічно на нашій планеті від зловживання алкоголем помирає близько трьох мільйонів осіб (це 5,3 відсотка від усіх смертей). При цьому більше 13 відсотків летальних випадків серед людей у віці 20-39 років пов'язані з вживанням алкоголю.

Етанол, що міститься в міцних напоях, або етиловий спирт, впливає на всі системи організму: він здатний викликати порушення у функціях мозку, кровообігу і навіть зростанні нігтів, а також провокує розвиток безлічі захворювань і часом призводить до інвалідності. Чи варто нагадувати про те, що при досягненні певного рівня концентрації алкоголю в крові настає інтоксикація, здатна пошкодити органи і спричинити смерть?

У дослідженні медиків з Університету Торонто (Канада), розповідається про новий, досить простий спосіб, який може стати вирішальним фактором у порятунку людини від алкогольної інтоксикації. Адже отруєння спиртом трапляються так часто, а люди досі не знають, як потрібно діяти в такій ситуації.

Зазвичай за виведення більшої частини алкоголю з організму відповідає печінка, і на сьогодні немає іншого дієвого методу, крім діалізу, щоб очистити кров від етанолу. Серед інших, "полегшених" варіантів лікування — киснева терапія і внутрішньовенне крапельне введення розчинів.

Команда з Університету Торона запропонувала новий метод: його принцип полягає в тому, щоб задіяти легені для «видихання алкоголю». За словами вчених, чим глибше і частіше дихання, тим більше спирту йде з організму. Але при гіпервентиляції організм виводить з крові вуглекислий газ разом з алкоголем: зниження вмісту цього газу — причина таких симптомів, як запаморочення, поколювання або оніміння рук і ніг, а також непритомність. Тому просто підвищувати вентиляцію легенів не можна.

Для цього дослідники створили спеціальний пристрій: він очищає кров від алкоголю і разом з тим повертає організму ту кількість вуглекислого газу, який підтримує його нормальний рівень, незалежно від ступеня гіпервентиляції. Розміри приладу можна порівняти зі звичайним портфелем: він включає в себе систему клапанів, з'єднувальні трубки, маску і невеликий резервуар зі стисненим вуглекислим газом.

"Ізокапнічне гіперпное (гіпервентиляція; стан, коли людина дихає глибше і частіше в порівнянні зі станом спокою. — Прим. ред.), яке раніше показало ефективність у прискоренні виведення парових анестетиків і монооксиду вуглецю, також прискорює виведення етанолу з крові. У нашому рандомізованому дослідженні брало участь п'ять здорових чоловіків, які не приймали ліків і не зловживали алкоголем в анамнезі. Процедури проводили після затвердження протоколів радою з етики досліджень. Перед кожним експериментом випробуваний утримувався від їжі і пиття протягом шести годин і від приймання алкоголю протягом 12 годин. Кожен чоловік відвідував два заняття в окремі дні. Зону тестування не можна було залишати до тих пір, поки показник алкотестера не буде нижче 0,03%. Учасники приймали по 0,5 грама етанолу (горілка 40%, змішана з 500 мілілітрами мінеральної води) на кілограм маси тіла протягом п'яти хвилин. Вимірювання алкотестером починали через 20 хвилин після приймання і продовжували з п'ятихвилинними інтервалами протягом приблизно трьох годин. У контрольному протоколі випробуваний сидів і продовжував дихати кімнатним повітрям протягом трьох годин. Процес виведення етанолу контролювали в різні дні під час нормальної вентиляції легень і гіпервентиляції. Так з'ясувалося, що ізокапнічне гіперпное підвищувало швидкість виведення спирту пропорційно його рівню в крові більш ніж в тричі», — розповідається в дослідженні.

Як зазначив Джозеф А. Фішер, один з авторів роботи, розроблений пристрій простий і низькотехнологічний. Крім того, його можна зібрати в будь-якій країні: для цього не потрібно будь-якого складного обладнання або комп'ютерів. Однак медики рекомендують провести подальші дослідження, щоб з'ясувати, як реалізувати їх технологію безпосередньо в клініках.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *