ХУДОЖНЄ СЛОВО ЛІКАРЯ

Харченко Сергій Володимирович

Серед літераторів письменники-лікарі складають одну з найчисленніших груп, з якою можуть змагатися тільки письменники-юристи, що й не дивно, бо як медицина, так і юриспруденція дають багатющий матеріал для пізнання життя, характерів і людських відносин.
Вільям Сомерсет Моем, який отримав медичну освіту, писав: «Коли людина хвора і перелякана, вона скидає маску, яку звикла носити будучи здоровою. І лікар бачить людей такими, якими вони є насправді – егоїстичними, жорстокими, жадібними, легкодухими; але в той же час – хоробрими, самовідданими, добрими і благородними. І, схиляючись перед їх чеснотами, він прощає їм недоліки».
Серед письменників-медиків є поети, прозаїки та драматурги, майстри історичного та пригодницького жанрів, фантасти і сатирики, автори детективно-авантюрних романів.

До плеяди письменників-медиків сміливо можна віднести Харченко Сергія Володимировича, лікаря, судинного хірурга хірургічного відділення №1 КУ ЦМЛ №1, який працює в лікарні з 1993 року.

Сергій Володимирович друкується в багатьох журналах і газетах, пише книги. Так, у 1996 році в газеті «Пульс» була надрукована його стаття «В поисках истины». Ця робота написана автором у кінці 80-х років, але не зважаючи на це, вона за своїм змістом не втратила своєї актуальності і сьогодні. Привертає увагу стаття Сергія Володимировича «Таких, как ты – не бывает», яка була надрукована в газеті «Пульс» (№20) у 2008 році і присвячена пам’яті Володимира Леонардовича Савченко.

У 2002 році вийшла з друку книга «Самая первая больница Житомирщины», присвячена історії становлення та розвитку КУ ЦМЛ №1. Видання було підготовлено В.Л. Савченко (керівник), А.І. Вусик (фото) і автором тексту виступив С.В. Харченко.

У 2009 році побачила світ книга «Першому пологовому будинку на Волині 100 років». Над підготовкою даного видання С. В. Харченко працював у співавторстві із А.І. Вусиком. Видання не претендувало на строгу історичність точність, але викладені в ньому факти максимально наближають читача до об’єктивної реальності. Зберегти світлу пам’ять про тих людей, які все своє життя віддали служінню найважливішій справі на Землі – справі допомоги при пологах і продовженню життю всього людства – ось що автори вважали першочерговим завданням.

Окрім цього, Сергій Володимирович відомий як автор детективно-авантюрних романів: «Проигравших – убирают», «Приступить к ликвидации», «Оружие сексуального поражения», «Чистилище» та інші.

Як зазначає, кандидат філології, доцент Михайло Лєцкін, художні твори Сергія Харченка свідчать про те, що перед нами постає досить вишуканий письменник, який створюючи образи, підкреслює індивідуальність героїв, колоритно вимальовує пейзаж, тонко описує відчуття і переживання. Читати його твори доволі легко, оскільки йому добре знайомий сюжетний матеріал. Мова персонажів інколи насичена хорошою дозою гумору і в певній мірі містить елементи сучасного жаргону.