Як встановити особистий сервер

Як встановити особистий сервер

Отже, ви хочете створити свій сайт, але не хочете платити за хостинг.

Якщо у вас досить гарне підключення до Інтернету і є вільне обладнання, чому б не зробити це самостійно за допомогою власного домашнього сервера?

Це не тільки заощадить ваші гроші на вартості хостингу, але і дасть вам набагато більше можливостей для вибору програмного забезпечення, яке може працювати на вашому сервері. Давайте розглянемо, як створити власний домашній сервер для хостингу.

Вибір апаратного забезпечення

Якщо ви плануєте розмістити у себе веб-сайт, то першим етапом створення сервера для сайту буде вибір обладнання, здатного його розмістити. Спочатку подумайте про своїх потенційних вимогах до використання. Скільки користувачів ви плануєте обслуговувати? Чи буде вам багато місця для зберігання даних або обчислювальна потужність? Гарна новина полягає в тому, що якщо ваш бюджет обмежений (або відсутній), вам не обов’язково купувати додаткове обладнання. На старому ПК може працювати програмне забезпечення, необхідне для вашого веб-сервера. Однак слід пам’ятати про вимоги до харчування старого ПК, особливо якщо ви плануєте експлуатувати сервер 24 години на добу. Якщо ви плануєте створити свій сервер – радимо вам добрий інтернет магазин серверного обладнання за посиланням.

Виберіть операційну систему: Linux або Windows?

Коли апаратне забезпечення встановлено, наступним кроком після ухвалення рішення про створення сервера для вашого сайту буде вибір операційної системи. У вас є два реальні варіанти на вибір – Microsoft Windows або Linux. За оцінками, майже 70% серверів в Інтернеті в даний час працюють під управлінням Linux. Причини цього можуть бути різними, але більшу роль відіграють міркування вартості і простота настройки цих серверів.

Якщо ви віддаєте перевагу використовувати веб-сервер під керуванням Windows, вам доведеться заплатити за ліцензію Windows. Linux, для порівняння, є безкоштовним і з відкритим вихідним кодом і може бути набагато більш налаштованим, ніж типова установка сервера Windows.

Сервери Linux також є більш безпечним варіантом, оскільки в них набагато менше можливостей для використання шкідливих програм хакерами. Однак це не означає, що вони невразливі. Багато що залежить від того, наскільки актуально програмне забезпечення і правильно налаштований сервер, незалежно від того, яку операційну систему ви виберете.

Чи підходить ваше з’єднання для хостингу?

DIY-хостинг вимагає наявності інтернет-з’єднання, яке підходить для веб-трафіку. Тут важлива швидкість завантаження і вивантаження даних – домашні інтернет-підключення можуть забезпечувати високу швидкість завантаження, але низьку швидкість вивантаження. Від цієї швидкості залежить, наскільки швидко ви зможете “завантажити” дані вашого сайту кожному користувачеві, який відвідає ваш сайт. Кількість користувачів, які можуть отримати доступ до вашого сайту одночасно, також має розділяти це з’єднання.

Протестуйте своє інтернет-з’єднання за допомогою інструментів тестування швидкості, таких як цей, щоб визначити поточну швидкість. Вам також слід уточнити у свого провайдера, чи немає у вас обмежень на передачу даних. Якщо ваш провайдер обмежує використання даних або обмежує їх при занадто великому використанні, можливо, вам варто змінити провайдера.

Установка і настройка сервера

Коли обладнання, підключення та операційна система готові, вам потрібно встановити програмне забезпечення, необхідне для розміщення вашого сайту. Це буде залежати від операційної системи, яку ви вибрали для свого сервера. При установці Windows Server можна встановити IIS, додатковий веб-сервер. У документації Microsoft з підтримки IIS дані покрокові інструкції.

Якщо ви вирішили вибрати Linux, то Apache, Lighttpd або NGINX – це три варіанти для установки. Apache є найбільш відомим, і ви можете дізнатися, як його встановити тут. Ви також можете встановити Apache на звичайну установку Windows. Вам може знадобитися відкрити порти на вашому домашньому маршрутизаторі і брандмауер, щоб ваш веб-трафік міг проходити туди і назад від вашого веб-сервера. Порти 80 і 443 є найбільш важливими для веб-трафіку, тому переконайтеся, що вони не заблоковані. Також щоб встановити сервер дома вам потрібно буде десь його подіти. Ми радимо купити таку річ, як настінна шафа 10 дюймів.