У чому користь і шкода донорства?

Не секрет, що донорська кров дуже потрібна в медицині, ну а часом вона навіть просто необхідна, тому донори завжди були і будуть затребувані. У старі часи донорство було популярним, можна навіть сказати, модним і вже безумовно благородним заняттям. Як зараз йдуть справи в даній сфері неясно, проте є один аспект, який у всі часи буде важливим аргументом на користь здачі донорської крові – це досить значна користь нашому здоров'ю, інформує Ukr.Media.

Плюсом донорства є не тільки те, що регулярна здача певної кількості крові вкрай благотворно впливає на роботу серцево-судинної системи, знижуючи ризики захворювань, в тому числі і виникнення інфаркту – донорство і приносить користь здоров'ю.

Втрачаючи кров наш організм регулярно оновлюється, а це в свою чергу дозволяє певною мірою уповільнити процес старіння і збільшує тривалість життя донора (приблизно на 5-8 років).

Також донорство дозволяє знизити навантаження на такий життєво важливий орган, як печінка, а також знижує можливість захворіти на подагру, артрити і артрози.

Дуже корисно здавати кров жінкам у віці 40-55 років, так як це допоможе значно полегшити період клімаксу.

В якості мінусів донорства можна назвати тільки те, що далеко не всі зможуть нормально переносити регулярну здачу крові – деякі не пройдуть відбір, ще на стадії загального обстеження можливого донора, інші ж просто будуть відчувати неприємні симптоми та слабкість після процедури. У деяких же випадках регулярна здача крові може порушити нормальний обмін речовин в організмі.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *