Вхід заборонено: протягом тижня у Кропивницькому оброблятимуть парки та сквери від кліщів (ФОТО)

Сьогодні, 31 березня, розпочинають обробку парків та скверів від кліщів. 

Роботи виконуватимуть працівники комунального підприємства “Благоустрій” упродовж п’яти днів, розповіла Суспільному агрономка підприємства Альона Ворона.

Планують обробити сквер “Гай десантників”, парки “Козачий острів”, Космонавтів та лісопарк у районі кардіоцентру, які обслуговує “Благоустрій”.

Альона Ворона радить не відвідувати ці території до 5 квітня. Обробку роблять навесні, коли кліщі інтенсивно розмножуються, та в кінці літа – на початку осені, коли вони готуються до сплячки.

Кліщі живуть у траві і є переносниками 150 інфекційних хвороб, розповіла Суспільному головна державна санітарна лікарка області Надія Оперчук. З її слів, у природі існує два піки сезонної активності кліщів – весняний і осінній, коли люди найчастіше звертаються з приводу присмоктування.

За даними Надії Оперчук, з початку року в області зафіксували три випадки хвороби Лайма: один — у Кропивницькому й два — в Олександрійській громаді.

У 2024 році в лікарні області через присмоктування кліщів звернулись 683 людей, 430 з них — в обласному центрі. Дослідили 1517 кліщів, 155 з них були позитивними на Лайм-бореліоз. Усього торік зареєстрували 98 пацієнтів із хворобою Лайма.

Хвороба Лайма — інфекційна недуга, яка характеризується ураженням шкіри у вигляді почервоніння, а також нервової системи, опорно-рухового апарату й серця.

Інфікований кліщ небезпечний для здоров’я людини, тому що він є переносником хвороби Лайма або бореліозу, пояснила головна державна санітарна лікарка регіону.

“Якщо інфікований кліщ був на тілі людини до однієї доби, то розвиток хвороби буде мінімальним. Та якщо він був на тілі більше трьох діб, розвиток хвороби наближається до 100%. Якщо несвоєчасно розпочати лікування, то вражається шкіра, слизові оболонки, суглоби, кістки, серцева та нервова системи, що, навіть, може призвести до інвалідності”.

За порадою Надії Оперчук, після того, як кліща знайшли на тілі, його потрібно віддати на дослідження.

Джерело: zpu.kr.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *