Суші можуть бути небезпечними: як не помилитися з вибором

Суші і роли — популярна страва південно-східної кухні, винайдена китайськими моряками, для збереження свіжої риби її пересипали рисом. Сьогодні це популярний сегмент фаст-фуду і ресторанної кухні, інформує Ukr.Media.

Основним компонентом і ролів і суші є рис, але суші — це рисова основа, на яку покладена начинка, а роли — це нарізаний рулет, що складається з декількох компонентів (рис, морепродукти, огірок і т. д.)

Роли і суші, завдяки безлічі компонентів, що входять в них, багаті мікроелементами і вітамінами. Основними серед них є кальцій, магній, калій, фосфор, йод, вітаміни групи А, В, К,С і ряд інших.

Калорійність суші і ролів залежить від їх складу. Наприклад, в 100 грамах ролу «Каліфорнія» міститься всього 100 ккал. Інші варіанти ролів можуть бути набагато більш калорійними — від 100 до 400 ккал.

При порушенні технології приготування суші і ролів, і використанні неякісних або зіпсованих продуктів виникає ризик отруєння і гельмінтозів. Крім того, висока концентрація солі в складі соєвого соусу і солоних рибопродуктів можуть сприяти розвитку гіпертонії і захворюванні нирок і суглобів. Висока концентрація йоду може викликати збій в роботі щитоподібної залози і зміни рівня гормонального фону. Риба і морепродукти мають властивість накопичувати в собі токсини, які містяться в місці їх проживання. При вживанні великої кількості морепродуктів можуть проявлятися такі симптоми, як головні болі, слабкість, нудота.

Споживання суші необхідно обмежити за наявності таких захворювань, як цукровий діабет, гастрит, холецистит, панкреатит і патології органів шлунково-кишкового тракту, гострих інфекційних захворювань.

Роли і суші, куплені в магазині або приготовані самостійно, повинні зберігається в домашньому холодильнику не більше 1 доби, нерозкриту упаковку продуктів з магазину необхідно використовувати протягом зазначеного на етикетці терміну придатності.

При покупці готових суші і ролів в магазині, зверніть увагу на умови зберігання — вони повинні відповідати умовам зберігання зазначеним виробником на етикетці, терміни придатності, стан упаковки — вона повинна бути герметична, не роздута, без слідів патьоків.

Замовляти готову їжу додому по Інтернету рекомендується в добре відомих вам місцях, де ви вже були і пробували продукцію. Виберіть найближчий до вас ресторан, бажано той, який знаходиться у вашому районі. Перш ніж зробити замовлення, зателефонуйте по телефону ресторану, а не за вказаним на сайті і уточніть, чи роблять вони доставку продукції на замовлення і чи правильний телефон вказаний на сайті доставки. Під виглядом реально існуючого ресторану в Інтернеті можуть бути сайти-двійники, що реалізують продукцію сумнівної якості і небезпечну для життя і здоров'я. У цьому випадку є ризик зробити замовлення на доставку їжі шахраям і наслідки можуть бути непередбачуваними.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *