Що сильніше руйнує імунітет: застуда чи смачний гамбургер

Більше гуляти, висипатися, у міру займатися спортом — це те, що кожен з нас може зробити для свого імунітету, підтримати організм і подарувати йому більше сил для боротьби з вірусами і бактеріями. А ще — всіляко оберігати його від "помилкових викликів" — ситуацій, у яких доведеться атакувати супротивників, втрачаючи дорогоцінний "бойовий запас". Гадаєте, це відбувається лише під час хвороби? Нещодавнє дослідження підтвердило, що є дещо гірше, інформує Ukr.Media.

Застуда і гамбургер — одне й те ж саме?

Дослідження вчених з Боннського університету, опубліковане у 2018 році, підтвердило: коли ми обідаємо або перекушуємо фаст-фудом (їжею з високим вмістом червоного м'яса, цукру, насичених жирів і малою кількістю клітковини), ми наносимо по нашій імунній системі настільки сильний удар, як якби тиждень хворіли на ГРВІ.

Дослідники місяць годували піддослідних мишей їжею, схожою за складом з тією, що подається у відомих закладах швидкого харчування, і виявили, що у тварин швидко з'явилася запальна відповідь, яка схожа з тією, що з'являється після перенесеного інфекційного захворювання. Організм буквально мобілізовував потужну армію для боротьби з небезпечним агресором: кількість імунних клітин у крові гризунів багаторазово збільшувалася.

Але й це ще не найсумніше: подальше дослідження підтвердило, що процес, запущений неправильною дієтою, майже незворотний: навіть після того, як запальна відповідь зменшилася, генетичне тестування продовжувало виявляти зміни у імунній системі. Фактично, захисна система організму перейшла на існування у постійному стані тривоги. Це негативно відбивається на здоров'ї.

Тож якщо вам потрібен ще один аргумент за здорове харчування і відмову від фастфуду, то ось він: чим більше гамбургерів і смаженої картоплі ми з'їдаємо, тим менше у нашого організму сил, щоб протистояти по-справжньому серйозним атакам.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *