Самі не роблять та іншим не радять: процедури, які не рекомендують стоматологи

Інтернет зараз переповнений порадами по відбілюванню зубів в домашніх умовах, і стоматологи з побоюванням читають деякі з них, інформує Ukr.Media.

Відбілювання зубів содою, активованим вугіллям, куркумою та іншими абразивами

Нічого, крім шкоди, ваші зуби не отримають. Всі абразиви просто знімають верхній шар емалі, створюючи тимчасову і оманливу білизну. Після використання таких методів емаль стає більш вразливою, з'являється підвищена чутливість. Ефект такого відбілювання проходить за пару днів, залишаючи проблеми, які в подальшому потрібно буде вирішувати. Віддайте перевагу натуральним ферментам, наприклад, ананас або папайя. Ефект буде слабким в порівнянні з ламповим відбілюванням, але хоча б безпечним.

Говорячи про відбілювання лампою, то краще не відбілювати зуби попередньою версією системи Zoom 3. Дослідження показали, що під час такого відбілювання реагує пульпа зуба, що в подальшому може призвести до ускладнень. Вибирайте для цієї процедури лампу останнього покоління — Zoom 4.

Також лікарі рекомендують всім уникати відбілювання в салонах краси або в торгових центрах, які не мають медичної ліцензії на стоматологію. Це може призвести до незворотних наслідків

Мостовидні протези

Раніше їх широко застосовували в стоматології, щоб замінити втрачені зуби. Медики категорично проти такого методу лікування сьогодні. При встановлені мостовидного протеза все навантаження розподіляється на опорні зуби, які з часом просто не витримують, і їх доводиться видаляти. Мости подовжуються, навантаження на наступні опорні зуби збільшується. Пацієнт не встигне озирнутися, як залишиться без зубів зовсім.

На дворі XXI століття, і сьогодні відмінно застосовуються імплантати. Відсутній зуб, на його місце встановлюється імплантат, який повністю бере на себе навантаження відсутнього зуба, і пацієнт здоровий і щасливий.

Металокерамічні і штамповані коронки

Теж минуле століття. Хочеться вірити, що штамповані більше зовсім не застосовують, бо ні про яке анатомічне відновлення зуба з її допомогою, крім як умовне, говорити не доводиться. Штампована коронка являє собою ковпачок, приблизно підігнаний до анатомічної форми зуба. Часто зуби під такими коронками просто згнивають через відсутність герметичності і попадання слини під коронку.

Металокерамічна коронка погана тим, що в її склад входить метал, поверх якого наноситься кераміка. Відповідно, така коронка дуже об'ємна і вимагає більшого спилювання здорових тканин зуба. А наше завдання — зберегти якомога більше обсягу власного зуба. Далі, ясна не люблять метал, в цій області розвивається локальне запалення, утворюються зубо-ясенні кишені. Плюс з металокерамікою про естетику говорити не доводиться, ясна в області такого зуба виглядають синюшно.

Віддавайте переваги конструкціям без металу. Зуби прослужать набагато довше і ціліші будуть.

Герметизація фісур

Цю процедуру дуже люблять в дитячих поліклініках і роблять її всім без розбору. Лікарі ж з побоюванням ставляться до цієї «простої», на перший погляд, маніпуляції. У двох словах, герметизація фісур — це заповнення герметиком природних щілин (фісур) зубів.

Фісура — це найважливіше анатомічне утворення на поверхні зуба, задумане природою не просто так. Це свого роду гідравлічне розвантаження жувальних горбів.

Коли ми розжовуємо їжу, утворюється харчова грудка. Зіткнення з поверхнею зуба дуже щільне. По фісурах якраз йде вихід харчової грудки. Таким чином, фісура розвантажує тиск на поверхню зуба. А якщо фісура залита композитом, в цій області створюється гідравлічний прес. І часто вже до 14 років у дітей з герметизованими в ранньому віці фісурами ми можемо спостерігати патологічну стертість емалі. Це своєю чергою призводить до патології прикусу, з усіма витікаючими наслідками.

До герметизації фісур є тільки одне показання — високоінтенсивний розвиток карієсу у дитини.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *