Послуги для пацієнтів із туберкульозом профінансують за бюджетні кошти

Вперше з початку війни послуги з супроводу пацієнтів з чутливим та мультирезистентним туберкульозом будуть профінансовані за бюджетні кошти.

На медико-соціальні послуги виділено 12 мільйонів гривень, повідомив заступник МОЗ, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

“Це перші кроки за планом переходу від донорського до державного фінансування. Це розширить доступ до послуг для пацієнтів та дозволить організаціям, які працюють в сфері подолання туберкульозу за відповідними програмами надавати більше послуг”, – зазначив посадовець.

За його словами, послуги, які будуть доступні для пацієнтів з туберкульозом в рамках державних закупівель, включатимуть:

індивідуальний план супроводу та контролю лікування пацієнта,

психологічну чи юридичну допомогу

контроль за прийомом протитуберкульозних препаратів, лабораторну діагностику та, в разі потреби, супровід для госпіталізації.

 Закупівлю послуг медико-психосоціального супроводу пацієнтів з туберкульозом коштом державного бюджету проводить Центр громадського здоров’я України.

Лише у липні зареєстрували 1362 нових випадки туберкульозу, загалом медикаментозне лікування отримують понад 125 тисяч пацієнтів, зазначив пан Кузін. Щоб зупинити поширення захворювання і підвищити ефективність лікування, пацієнт має отримувати безперервну терапію. Це один із основних компонентів подолання туберкульозу на рівнях від регіонального до національного. Завдяки спільним зусиллям міжнародних партнерів та Міністерства охорони здоров’я України доступ до сучасного лікування та безперервної терапії розширюється.

Джерело: zpu.kr.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *