Основні ознаки інтоксикації вітаміном D, що виділяються вченими

Токсичність або інтоксикація вітаміном D виникає, коли його рівень в крові перевищує 150 нг/мл; найчастіше це відбувається, коли людина роками бездумно приймає добавки, не уточнюючи його вмісту в крові, інформує Ukr.Media.

Отримання вітаміну D пов'язано з багатьма перевагами для здоров'я — від засвоєння кальцію до зміцнення кісток і зубів, від підтримки здоров'я серця до поліпшення функціонування клітин. Вітамін D часто природним чином міститься в деяких продуктах харчування або може бути отриманий за допомогою харчових добавок, а коли наша шкіра піддається впливу сонячного світла, то організм виробляє його природним чином.

Іноді отримання потрібної кількості вітаміну з якихось причин утруднюється, підвищується ризик його дефіциту. Однак також можливе отруєння вітаміном D.

Вітамін D накопичується в жирових відкладеннях, і на його виведення з організму йдуть місяці, навіть після того, як прийом добавок припиняється. Ефект токсичності вітаміну виникає, коли його рівень в крові перевищує 150 нг/мл, і в основному це відбувається, коли людина зловживає добавками. Тільки через харчування або вплив сонячного світла подібного «отруєння» вітаміном D відбутися не може.

Як зрозуміти, що концентрація вітаміну D перевищена і загрожує здоров'ю?

Існує п'ять основних ознак його токсичності, що виділяються вченими

Часте сечовипускання

Коли рівень вітаміну D різко підвищується, концентрація кальцію в крові також збільшується — позбутися від надлишків організм намагається за допомогою сечі.

Розлад травлення

Діарея, запор, біль у животі, нудота часто виникають, коли людина страждає від харчової непереносимості або синдрому роздратованого кишечника. Однак це також може бути ознакою передозування кальцієм, викликаного надлишком вітаміну D.

Слабкість

Запаморочення, сплутаність свідомості, втома — додаткові симптоми гіперкальціємії, що розвивається як наслідок токсичності вітаміну D.

Втрата кісткової маси

"Сонячний" вітамін, який тісно пов'язаний з поліпшенням здоров'я кісток, може також згубно позначитися на їх щільності і міцності при надмірному споживанні.

Пошкодження нирок

Камені в нирках, травми нирок можуть мати місце, коли рівень вітаміну D в крові різко підвищується. Це також пов'язано з передозуванням кальцію.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *