Обережно: топ-5 алергенів у нашому будинку та способи боротьби з ними

Лікарі кажуть, що не буває людей без алергії — бувають ті, хто поки не зустрівся зі своїм алергеном. І на жаль, у багатьох із нас непогані шанси зловити свій власний тригер у своєму ж будинку, інформує Ukr.Media.

Розповідаємо, з якими найпоширенішими і найнебезпечнішими алергенами можна зустрітися у своїй квартирі — і як їх позбутися.

Квітковий пилок

Звісно, якщо у вас алергія на пилок, найімовірніше, ви про неї знаєте. І знаєте, що, на жаль, напад може трапитися не тільки на вулиці, а й удома — і тому особливо важливо в так званий "високий сезон" докладати максимум зусиль, щоб більша частина пилку залишалася зовні.

Якщо у вас стоять кондиціонери повітря, ретельно вичищайте фільтри — інакше частинки пилку осідатимуть у повітрі навіть після того, як сезон цвітіння закінчиться. Якщо є можливість, подумайте про придбання або оренду очищувача повітря — його використання дає змогу значно зменшити концентрацію пилку. Обов'язково ретельно мийте підошви вуличного взуття після повернення додому, частіше періть одяг, а також намагайтеся приймати душ і мити голову одразу після повернення — пилок часто осідає на волоссі та шкірі.

Летючі органічні сполуки

Так звані ЛОС — це хімічні речовини, що містяться в багатьох продуктах, які використовуються для будівництва, обслуговування та очищення будинків. Короткочасний вплив може викликати такі симптоми, як головний біль і свербіж в очах, у той час як хронічний вплив протягом багатьох років може призвести до раку, пошкодження печінки та інших небезпечних наслідків.

Коли наступного разу ви робитимете ремонт, обов'язково звертайте пильну увагу на склад усіх матеріалів, що використовуються для оздоблення. Перевіряйте всі інгредієнти, чи не небезпечні вони і чи не викликають небажаних наслідків.

Пилові кліщі

Це один із найпоширеніших побутових алергенів. Для розмноження і комфортного існування їм потрібне тепле і вологе середовище — і, на жаль, наші ліжка для них ідеально підходять (факт, який ви не хочете знати: пилові кліщі харчуються відмерлими частинками нашої шкіри).

Що можна зробити, щоб позбутися їх? Щодня провітрювати і витрушувати постільну білизну, регулярно сушити, чистити і провітрювати матраци, подушки, ковдри і пледи. І, звісно ж, регулярно міняти постільну білизну та прати її у справді гарячій воді.

Дим і продукти горіння

Перше місце, звісно, у тютюнового диму, причому ваше здоров'я в небезпеці, навіть якщо самі ви не курите — пасивне паління не набагато безпечніше за активне. Але також небезпечні алергени містяться в чаді та димі, які утворюються під час готування (ось чому на кухні потрібна витяжка) і під час горіння свічок, особливо ароматичних. Тож намагайтеся використовувати їх не дуже часто і стежте, щоб час горіння не перевищував 30-40 хвилин.

Спори цвілі

Побутова цвіль і грибок — ще один небезпечний алерген, який, на жаль, часто приживається в наших оселях. Найбільше на світі він любить тепле і вологе середовище, а тому часто заводиться у ванній кімнаті, туалеті, підвалі, коморі або в шафах. Регулярно оглядайте ці приміщення і, якщо помітите цвіль, негайно займіться її знищенням. Пам'ятайте, деякі види грибка можуть спровокувати смертельно небезпечні хвороби!

Також обов'язково стежте за тим, щоб вентиляція у ванній і вбиральні була хороша, а вологість у будинку не була надмірною.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *