Навіщо жителям Кіровоградщини вакцинуватися від правця – роз’яснення фахівчині (ФОТО)

У 2023-ому в Україні випадків захворювання на правець не зареєстровано.

В області останній випадок захворювання на правець був зареєстрований у 2013 році у 49-річного мешканця Онуфріївського району, с. Омельник, який закінчився летально, інформує головна державна санітарна лікарка Кіровоградщини Надія Оперчук. 

 “У період воєнного стану надзвичайно актуальними постають питання збереження здоров’я військовослужбовців, профілактики серед них інфекційних хвороб, у тому числі правця. Водночас існує високий ризик і серед цивільного населення”, – наголошує керівниця обласного центру контролю та профілактики хвороб.

Саме тому Надія Оперчук рекомендує щеплюватися від правця. Планові щеплення проводять дітям із 2-місячного віку. Повний курс первинної імунізації передбачає вакцинацію, що включає 3 щеплення з інтервалом у 2 місяці. Першу ревакцинацію АКДП-вакциною проводять у 18 місяців, в подальшому здійснюється ревакцинація АДП та АДП-М анатоксинами в 6 та 16 років. Для надійного імунітету доросле населення повинно отримувати щеплення 1 раз на 10 років.

Для екстреної профілактики правця головна державна санітарна лікарка рекомендує використовувати АДП-М- анатоксин за призначенням хірургічної служби або сімейного лікаря. Профілактичні щеплення проти правця можна отримати в лікувально-профілактичному закладі за місцем проживання за призначенням лікаря.

«Не нехтуйте вакцинацією. Прості речі рятують життя», – зазначає Надія Оперчук.

І додає, щеплення проводять безкоштовно.

Джерело: zpu.kr.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *