Наскільки шкідливо спати на старому матраці та як дізнатися, коли настав час для оновлення

Зазвичай у матраців не буває терміну придатності. Однак лікарі радять міняти їх кожні 7-10 років. Ось чому це варто робити, інформує Ukr.Media.

Зношений матрац може призвести до порушень сну

Якщо матрац більше не підтримує ваше тіло, як раніше, воно не зможе нормально відпочити. На зношеному і продавленому матраці ви будете постійно перевертатися. Крім того, старі матраци можуть гірше регулювати температуру, через що вам буде важче заснути.

Від старого матраца можуть боліти спина і суглоби

З часом поролон і пружини матраца зношуються і стають менш пружними. Матрац продавлюється і ваше тіло займає неправильне положення, через що може виникнути біль у суглобах.

Старі матраци містять багато пилу та алергенів

Цікавий факт: у кожному домашньому матраці в середньому живе від 100 тисяч до 10 мільйонів пилових кліщів. Ці кліщі обожнюють харчуватися відмерлими частинками шкіри, які ви залишаєте в матраці щоразу, коли на ньому лежите.

З часом матраци можуть накопичувати пил, бруд, шерсть тварин і навіть пилок рослин. Це відбувається навіть якщо ви регулярно перете постільну білизну. Якщо у вас алергія або астма, така кількість пилу та алергенів може загострити симптоми ваших захворювань.

Якщо ви помітили будь-які з перерахованих ознак, це означає, що настав час купити новий матрац.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *