Молоко якої температури найкраще засвоюється та перетравлюється організмом

Молоко є одним із найпопулярніших і найкорисніших продуктів харчування. Воно багате білками, кальцієм та іншими необхідними поживними речовинами. Однак, багато людей задаються питанням, якої температури слід пити молоко, щоб воно максимально засвоїлося організмом, інформує Ukr.Media.

Дослідження показують, що оптимальна температура для засвоєння молока організмом становить близько 37 градусів Цельсія, що відповідає температурі тіла людини. Це пов'язано з тим, що за такої температури молоко легше засвоюється і перетравлюється.

Одне дослідження, проведене 2012 року в Японії, засвідчило, що при температурі 37 градусів Цельсія молоко швидше і повністю засвоюється організмом. Учасники дослідження пили молоко різної температури і потім вимірювали рівень засвоєння кальцію з молока. Виявилося, що за температури 37 градусів Цельсія засвоєння кальцію було найвищим.

Інше дослідження, проведене 2015 року у Швеції, показало, що за температури 37 градусів Цельсія молоко також швидше залишає шлунок і проходить через травну систему. Це пов'язано з тим, що при такій температурі молоко змішується зі шлунковими соками і перетравлюється ефективніше.

Однак, варто зазначити, що кожен організм індивідуальний, і оптимальна температура може незначно відрізнятися у різних людей. Деякі дослідження показують, що деякі люди можуть краще засвоювати молоко за вищої або нижчої температури.

Також слід враховувати, що під час нагрівання молока вище 60 градусів Цельсія деякі поживні речовини можуть руйнуватися, що може знизити його поживну цінність. Тому рекомендується не перегрівати молоко і пити його за кімнатної температури або незначно підігрітим.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *