Міфи і користь: чи можна вгамовувати спрагу чаєм

Спрагу зовсім не обов'язково вгамовувати лише водою. Пийте по півтора літра води на день, а краще два, і все у вас буде чудово, часто радять фахівці. Інші все ж рекомендують співвідносити кількість споживаної рідини з власною вагою. При цьому, як пояснили експерти, сама по собі сувора необхідність випивати 6-8 склянок води на добу — це один із міфів, інформує Ukr.Media.

Як часто пити

За словами фахівця, орієнтуватися тут, перш за все, потрібно на власні відчуття. Тобто не потрібно напувати себе насильно, адже це може призвести до нестачі електролітів у клітинах, а пити тоді, коли хочеться.

Скільки води пити

Зазвичай людині потрібно близько 30 мл на 1 кг маси тіла. У той же час, якщо вона сильно потіє через спеку, хворобу або тренування, споживання рідини варто збільшити. Знову ж таки організм сам вам про це просигналізує.

Крім цього, нагадали лікарі, потрібно більше пити при діареї, запорі або тепловому ударі.

Коли потрібно пити менше води

З іншого боку, бувають ситуації, коли потрібно не збільшувати, а навпаки, скорочувати споживання рідини. Наприклад, при деяких хворобах нирок чи серцевій недостатності надлишок води може підвищити навантаження на органи та погіршити загальний стан організму.

Чим вгамовувати спрагу

Експерти назвали міфом думку, що вгамовувати спрагу потрібно лише водою. Адже значну частину рідини ми отримуємо із продуктів із високим вмістом води. Наприклад, огірків, апельсинів чи кавунів. Та й чай у плані поповнення водних запасів організму теж цілком прийнятний варіант.

А ще є супи і тушковані страви, в яких міститься достатньо рідини. Головне не захоплюватися, наповнюючи себе газуванням чи алкоголем. В цьому випадку організм страждатиме як мінімум від надлишку цукру.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *