Медики назвали продукти, що провокують головний біль та мігрень

Американські лікарі заявили про список продуктів, які можуть викликати головний біль. Фахівці рекомендують акуратно ставитися до вживання сиру, шоколаду, кави і вина. За статистикою, саме ці найменування можуть спровокувати мігрень, інформує Ukr.Media.

Мігрень — досить поширене захворювання, яким страждає 14% всього населення в світі. Один з факторів, що впливає на появу головного болю — це їжа. Якщо ви страждаєте від частої мігрені, спробуйте внести зміни у свій раціон.

Доктор Вінсент Мартін, директор Центру головного болю в Медичному коледжі Університету Цинциннаті, заявив, що люди, які схильні до мігрені, повинні уважно ставитися до свого харчування. Спеціаліст рекомендує вести харчовий щоденник і спостерігати за станом здоров'я.

Якщо після вживання певного продукту у вас з'явилася мігрень, спробуйте виключити його з раціону на місяць і спостерігайте за самопочуттям. Доктор підкреслив, що деякі продукти можуть викликати біль практично відразу, а інші тільки через добу.

Також лікар зазначив, що реакція організму у кожного індивідуальна. Їжа, що провокує головний біль у одного пацієнта, може бути абсолютно безпечною для іншої людини.

Найпоширеніша їжа, яка сприяє появі болю:

  • Алкоголь
  • Штучні підсолоджувачі
  • Перероблене м'ясо, а саме: ковбаса, хот-доги, гамбургери
  • Цитрусові

Згідно з дослідженням, проведеним у 2018 році Європейським журналом неврології, близько 36% учасників повідомили про вплив алкоголю на появу головного болю. При цьому велика частина досліджуваних заявили про те, що найчастіше мігрень починалася після вживання червоного вина.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *