Медичні експерти назвали продукт, небезпечний для печінки, як алкоголь

Небезпека газованих напоїв без алкоголю може бути недооцінена багатьма, особливо в теплу пору року, коли попит на такі прохолодні напої значно зростає, інформує Ukr.Media.

Газовані напої можуть бути не менш небезпечні для організму, ніж спиртні напої. Сучасні виробники газованих напоїв, прагнучи задовольнити потреби здорового способу життя, часто випускають продукти "без цукру", використовуючи замість звичайного цукру альтернативні солодкі речовини, як-от фруктоза. На перший погляд, це може здатися корисною заміною для цукру, але дослідження показують, що просто фруктоза також може мати негативні наслідки для організму, особливо для печінки. Порушуючи обмін речовин у клітинах печінки, може стати джерелом жирового запалення цього органу, яке можна порівняти за шкодою з алкоголем. Це означає, що навіть якщо газований напій не містить звичайного цукру, його проста фруктоза може бути небезпечною для печінки, що важливо враховувати під час вживання таких напоїв.

Однак небезпека газованих напоїв не обмежується лише фруктозою. Сам газ, який робить ці напої освіжаючими та булькаючими, також негативно впливає на організм. Він може порушувати роботу шлунка, викликати відрижку і печію, що в кінцевому підсумку може призвести до ерозії, виразки і навіть раку стравоходу. Основна шкода саме від газу, тому його небезпека порівнянна з небезпекою цукру в напої. Також важливо звернути увагу на напої типу солодких соків (фрешів), які містять фруктозу. Часте вживання таких соків може підвищити ризик розвитку неалкогольного жирового гепатозу в п'ять разів. На відміну від вживання невеликої кількості свіжих фруктів, де клітковина допомагає уповільнити процес всмоктування фруктози, соки становлять особливу небезпеку для печінки, оскільки в них майже не залишається цінної клітковини.

У зв'язку з цим рекомендується обмежувати споживання газованих напоїв і солодких соків, особливо у великих кількостях. Заміною їм можна вибрати більш корисні та натуральні напої, такі як вода, свіжі фрукти або негазовані безалкогольні напої. Турбота про здоров'я печінки і всього організму має стати пріоритетом, і правильний вибір напоїв — один із важливих кроків до досягнення цієї мети.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *