Лікарі розповіли, чим загрожують здоров’ю різні види взуття

Заведено вважати, що взуття на високих підборах — найнебезпечніше для здоров'я і зокрема для хребта. Однак, і туфлі на плоскій підошві чреваті не менш серйозними проблемами. Яке ж взуття найшкідливіше і яке слід носити, щоб не завдати шкоди хребту? Ось що говорять на цю тему фахівці, інформує Ukr.Media.

Чому необхідно правильно підбирати взуття?

"Коли ми стоїмо прямо, навантаження на наші суглоби і зв'язки розподіляється рівномірно, — коментує лікар-остеопат. — Якщо тіло приймає неправильне положення, напруга в деяких м'язах і зв'язках збільшується, а в інших, навпаки, слабшає… Незручне взуття може не лише провокувати виникнення хворобливих відчуттів, але і призводити до розвитку серйозних захворювань, тому до його вибору потрібно поставитися дуже відповідально".

Взуття на високих підборах і шпильці

Якщо ви носите взуття на підборах вище 5 сантиметрів, це створює серйозне навантаження на хребет. Оскільки литкові м'язи постійно перебувають у скороченому стані, підтягується і ахіллове сухожилля, і напруга м'язів "повзе" далі, до попереку і шиї… Любителькам такого взуття у першу чергу загрожує ішіас — защемлення і запалення сідничного нерва в попереково-крижовому відділі хребта. А Саймон Шафер із Лондонської школи остеопатії вважає, що постійне носіння взуття на високих підборах призводить до мігрені.

При носінні взуття на шпильках центр ваги тіла зміщується вперед, і в результаті стегна та хребет перестають перебувати на одній лінії. Для утримання рівноваги на шпильках доводиться постійно напружувати м'язи гомілок і спини. Крім імовірності падінь і травм, у тих, хто носить туфлі на шпильках постійно можуть розвинутися проблеми з хребтом і поперековим відділом або загостритися вже наявні захворювання хребта.

Усім жінкам остеопати радять носити туфлі на високих підборах і шпильках не більше 2 годин на день і надягати їх виключно на вихід.

Взуття на плоскій підошві

За статистикою американських ортопедів, за останні роки в кілька разів зросла кількість звернень від жінок, які носять виключно взуття на плоскій підошві типу балеток. Пацієнтки скаржаться на болі в ногах і спині та інші неприємні симптоми. Річ у тім, що в плоскому взутті стопа є нестійкою, адже постійно з'їжджає при ходьбі у внутрішню частину. В результаті розтягуються зв'язки і сухожилля, на ногах утворюються кісточки і мозолі, викривляються пальці, деформуються колінні суглоби, виникають викривлення хребта і артрит.

Кеди дають приблизно такий же ефект, як і балетки. Навіть якщо ви чоловік, а не жінка, якщо ви носите кеди, ви не застраховані від проблем з хребтом.

Деякі носять "плоске" взуття разом зі спеціальними ортопедичними устілками, але устілка не замінює каблук, вона лише робить ходьбу більш комфортною за рахунок амортизації.

Шльопанці і в'єтнамки

У такому взутті відсутня п'ята, тому стопа під час ходьби знаходиться в постійній напрузі. Якщо їх носити довго протягом дня — через постійну напругу ніг надалі можуть виникнути хворобливі відчуття в попереку, шиї, з'являться болі в спині або головні болі… В'єтнамки і шльопанці можна носити тільки на невеликі відстані — на пляжі, в лазні, сауні, вдома.

Яке взуття корисніше для хребта?

Практично всі експерти тут солідарні: якщо ви не хочете проблем з хребтом, слід вибирати туфлі на низьких підборах. Група американських медиків на чолі з лікарем-ортопедом Майком Онілом розрахувала ідеальну висоту каблука для жіночого взуття. За словами доктора Оніла, найбільш оптимальний для здоров'я невеликий каблук висотою 2,5 сантиметра.

Якщо ж носити підбори більшої висоти, то "при ходьбі через високі підбори доводиться піднімати п'яту вище", — коментує Оніл. Інші фахівці вказують оптимальний діапазон висоти каблука взуття від 2 до 3 сантиметрів. У цьому разі вона зручна, опора звична для нас, а навантаження на опорно-руховий апарат розподіляється правильно.

До таких видів взуття відносяться, наприклад, кросівки. Сьогодні модно поєднувати їх навіть із сукнями. Якщо ж говорити про відкрите літнє взуття, то краще вибирати сандалі або босоніжки з ремінцями, які добре утримують носок і п'яту. Необхідно по можливості купувати взуття з натуральних, а не синтетичних матеріалів, адже воно сідає гарно на ногу і не обмежує свободу стопи, що також у кінцевому підсумку дозволяє зберегти здоров'я хребта.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *