Гордо кирпате підборіддя і розправлені плечі так само чудово коректують фігуру, як туфлі на підборах: випростались, підняли голову – і відбиття в дзеркалі не впізнати. Мабуть, бездоганна постава у балерин: за нею легко дізнатися в натовпі тих, хто коли-небудь займався класичним танцем. Ми попросили поділитися професійними секретами ─ як привчити себе не гнути спину ─ балерину, засновницю міжнародної школи «Балет з двох років» Тетяну Корнєєву, інформує Ukr.Media.
З чого починати
Поліпшити поставу можна абсолютно в будь-якому віці (як і зіпсувати її): все залежить від того, яке навантаження у людини, наскільки вона правильно сидить, чи активно рухається. Псують поставу всілякі гаджети, які давно стали невід'ємною частиною життя: у нас завжди в руках телефони, планшети, ноутбуки, і шия і підборіддя витягнуті вперед. Часто псується постава через психологічні проблеми: від переживань ми закриваємося, з'являються м'язові затиски, забиваються м'язи спини. Тому можна почати роботу над поліпшенням постави саме з психологічного розвантаження – чистки мозку від нав'язливих думок. Є версія, що люди з рівною спиною більш щасливі і частіше притягають до себе позитивні ситуації. Хочеться їй вірити!
Замість пластичної хірургії
Багато років тому строгі гувернантки прив'язували дошки до спин вихованок, примушували носити тяжкості на голові і навіть били їх указками за сутулість. Добре, що більш ефективно працює позитивна мотивація: не втомлюємося повторювати собі, що красива постава творить чудеса. Так, рівна спина – природний спосіб «підтяжки обличчя. Якщо голова буде перебувати на правильній осі, то під підборіддям не утворюється зайвої напруги, і шкіра менше обвисає. Тепер тест на перевірку постави (він же – хороша вправа для її зміцнення). Притуліться верхньою частиною спини, сідницями і п'ятами до рівної поверхні стіни. Прогин повинен бути середнім, рука проходити за спиною ─ не надто легко. Плечі і потилицю мають торкатися стіни. Постарайтеся запам'ятати це положення і контролювати себе.
Як коригувати поставу
Про важливість позитивного психологічного настрою було сказано вище, тепер про те, як зміцнювати м'язи. Вправ на покращення постави багато, але головний принцип всіх простий: щоб розпрямити плечі, треба прокачати м'язи вздовж хребта, зробивши їх більш короткими, і зміцнити м'язи грудей. Останнє особливо важливо, адже інколи навіть у професійних спортсменів постава псується від того, що коротшають м'язи грудей ─ люди починають сутулитися.
Що робимо?
Вправа 1
Лежачи на животі, відірвіться від підлоги верхньою частиною спини, відводячи при цьому руки назад. Великі пальці і кисті дивляться вгору. Затримайтеся в такому положенні на 10-15 секунд і поверніться у вихідне. Виконуйте вправу протягом трьох хвилин зі спокійним диханням і «витягнутою шиєю».
Вправа 2
Її можуть дозволити собі навіть жінки в положенні, яким не можна лежати на животі. Початкове положення – ноги на ширині плечей, носки дивляться вперед. На вдиху підніміть руки вгору (пальці спрямовані назад) і максимально розкрийте грудну клітку. Підніміть підборіддя, спрямовуючи погляд вгору. Затримайтеся в цьому положенні і на видиху опустіть руки вниз. Переходьте в наступне положення: з'єднайте руки, округліть спину, трохи зігніть коліна й присядьте. Відчуйте приємне розтягнення у верхній частині спини. Затримайтеся на три секунди і випрямтеся. Виконуйте вправу протягом 3-5 хвилин.
Вправа 3
Одна з найулюбленіших балеринами – вона «розгортає» плечі і зміцнює спину). Візьміть рушник, поверніть. Руки тримайте витягнутими, не згинайте в ліктях. Тримаючи в руках рулон з рушником, повільно підніміть руки, проведіть над головою і виведіть назад, роблячи коло. Важливо відчути кожен м'яз плечей і спини: стежте, щоб плечі не піднімалися!
Вправа 4
Безпрограшний спосіб придбати ідеальну поставу ─ зайнятися класичним танцем. Практично вся партерна гімнастика пов'язана із зміцненням м'язів спиці. У балеті рівна спина ─ це must have, на який нанизується все інше. Так, саме за рахунок правильного положення корпусу балерини ловлять баланс: жодного обертання не вийшло б без рівної спини.
Коли чекати на результат
Вправи на зміцнення спини і на розтяжку потрібно приділяти від 10 хвилин в день. Якщо це робити регулярно, у дітей результати будуть помітні через 1-3 місяці, а дорослі відчують (а потім і побачать) поліпшення через 3-4 тижні.
Джерело: ukr.media