Кардіологи склали список корисних продуктів, які насправді “садять” серце

Здоров'я серця залежить від того, що людина їсть. Необов'язково вживати щодня фаст-фуди або жирні страви, щоб нашкодити головному органу. Погіршити роботу серця можуть і звичні продукти, про негативний вплив яких ми не здогадуємось.
Кардіологи поділилися п'ятьма продуктами, яких вони уникають для здорового серця і порадили, чим їх можна замінити, інформує Ukr.Media.

Хліб

Багато хто був здивований, дізнавшись, що хліб і хлібобулочні вироби є одними з найбільших джерел натрію в нашому раціоні. Високе споживання натрію може підвищити тиск, що є основним фактором ризику серцевих захворювань та інсульту.

Звичайний бублик може містити 500 міліграмів натрію, що становить приблизно третину того, що Американська кардіологічна асоціація рекомендує в день для більшості дорослих.

Рафінована мука в хлібі також може спричинити різке підвищення рівня цукру в крові. І пам'ятайте: те, що він коричневий, не робить його кращим.

Що стосується вмісту клітковини, фахівці радять шукати видимі зерна та насіння у кожному шматочку, а ще у хлібі має бути хоча б 3 грами клітковини на 100 калорій.

Маргарин

Занадто велика кількість олії не корисна для серця, але такі альтернативи, як маргарин, не завжди кращі.

Багато продуктів на ринку виробляються з пальмової олії, яка містить велику кількість насичених жирів, які можуть підвищити рівень холестерину.

Найкращим вибором є маргарин, виготовлений на оливковій або лляній олії. Оливкова олія містить незначну кількість насичених жирів і не містить трансжирів.

Знежирене молоко

Молоко та молочні продукти, що містять молочний жир, є основними джерелами насичених жирних кислот. І хоча знежирене молоко може бути найкращим варіантом, кардіологи закликають людей спробувати альтернативу.

Молоко з мигдалю, кеш'ю та горіхів макадамія містить більше корисних для серця ненасичених жирів, а також соєве, конопляне та лляне молоко.

Якщо ви п'єте молоко, тому що воно є джерелом кальцію, знайте, що кальцій міститься у багатьох продуктах. Мигдаль, броколі, листова капуста, апельсини, квасоля, інжир та консервований лосось — це корисні для серця варіанти, які можуть додати більше кальцію у ваш раціон.

Дієтичний газований напій

Нещодавні дослідження показали, що штучні підсолоджувачі, що містяться в дієтичному газованому напої, можуть впливати на вироблення важливих білків у кишечнику, що захищають від ожиріння та діабету.

Для освіжаючих напоїв кардіологи радять чай, який сповнений корисних для серця сполук, що допомагають боротися із запаленням та пошкодженням клітин. Чорний і зелений чай пов'язують із ризиком інфаркту та інсульту.

Ще один відмінний варіант — склянка газованої води з додаванням свіжих фруктів та листочків м'яти.

Батончик гранола

Попри те, що вони можуть здатися здоровими, більшість батончиків гранола містять набагато більше складових, ніж просто овес, горіхи та фрукти, які зазвичай вказані на передній частині упаковки.

Багато з них також містять доданий цукор, штучні підсолоджувачі та інші контрпродуктивні інгредієнти, такі як пальмова олія.

Найкраще віддати перевагу сирим горіхам як самостійній ситній закусці. Снідати вівсянкою, використовуючи сушені або свіжі фрукти як підсолоджувачі, радять медики.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *