Які продукти варто їсти на сніданок за наявності підвищеного рівня холестерину

Холестерин — це жирна речовина, яка виробляється у печінці і споживається нами у складі деяких продуктів. У певній кількості він необхідний організму, але надлишок холестерину загрожує закупоркою артерій і розвитком таких проблем зі здоров'ям, як серцевий напад або інсульт, інформує Ukr.Media.

Коли йдеться про необхідність зниження рівня холестерину і його контролю, одним з ключових методів стає переосмислення і корегування раціону. Людям з підвищеним холестерином зазвичай рекомендуються до вживання необроблені або малооброблені нежирні продукти, здебільшого рослинного походження. Також на цьому шляху важливо правильно обирати продукти для сніданку.

Вівсянка

Одним з кращих продуктів, які придатні для сніданку, медики називають цільні зерна вівса або вівсянку тривалого варіння. Такий продукт містить розчинну клітковину, ефективно знижує рівень холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), так званого "поганого" холестерину. Це відбувається завдяки тому, що розчинна клітковина уповільнює процес травлення, оскільки є "важкою" для засвоєння — у результаті всмоктування жиру у кров також гальмується.

За даними Клівлендської клініки, "вживання лише 1,5 чашки вареної вівсянки на день може знизити рівень холестерину на 5-8 відсотків".

Білок

Ще один продукт, що вимагає тривалого перетравлення і не призводить до збільшення рівня цукру у крові, через який швидко виникає голод. На думку медиків, у боротьбі з високим холестерином корисно вживати на сніданок не лише яйця, але й сироватковий білок. Дослідження показали, що сироватковий протеїн, який приймається у якості добавки, сприяє зниженню рівня як ЛПНЩ, так і загального холестерину, а також артеріального тиску.

Авокадо

Вчені Університету штату Пенсільванія виявили, що вживання одного авокадо на день пов'язане з більш низьким рівнем "поганого" холестерину у дорослих людей з надмірною вагою.

Також за наявності високого холестерину на сніданок корисно їсти висівки, горіхи і насіння, насіння льону і чіа, перловку і ячмінь, цільнозерновий хліб, пісне м'ясо на зразок курячої грудки.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *