Як приручити гормон молодості, мелатонін, і молодіти уві сні: 3 простих кроки

Сьогодні хочемо розповісти про секрети, які допоможуть настроїти організм на самоомолодження, інформує Ukr.Media.

Секрет перший — повноцінний здоровий сон.

Визначення "сова" і "жайворонок" давно увійшло в наше життя.

У 1970 році шведський психолог О. Оквіста виділив три основні різновиди біоритму людини: ранній — «жайворонки», пізній — "сови" і середній між ними — "голуби".

Але як насправді виглядають справи з погляду біології?

Природа тонко розподілила призначення кожного виду Землі. Нічним хижакам вона дала гострий нюх, пильність і тонкий слух. Людина всього цього позбавлена. Людина — "хижак денний". Ми "полюємо" вдень, здобуваючи їжу на роботі.

"Верховні жерці" нашої гормональної системи — гіпофіз та епіфіз налаштовані на роботу вдень. Це означає, що з настанням ночі епіфіз дає команду на виділення специфічного гормону, який запускає в тілі процеси оновлення та омолодження.

Поки ми спимо, тіло працює. М'язи розслабляються, у них покращується кровотік і у процес включаються нирки. Вночі вони активно виводять із організму усі продукти розпаду, накопичені протягом дня.

Серце продовжує качати кров. Ритм трохи сповільнюється, але воно працює!

Цілодобово працює печінка. За ніч вона проводить ревізію тіла, нейтралізує мертві клітини і разом із жовчю виводить їх із організму. Ніч для неї — час "генерального прибирання".

З 23 до 02 години, гіпофіз активізує синтез гормону росту і все наше тіло починає вирощувати нові клітини.

І керує всім цим — епіфіз, виділяючи в кров “гормон молодості” — мелатонін.

Мелатонін — чарівний гормон, що виділяється в незначних кількостях і лише вночі. Але навіть цієї кількості достатньо, щоб запустити та зв'язати між собою процеси самовідновлення організму.

І гормон росту та гормон молодості виробляються практично синхронно між 23 годинами та 2 годинами ночі. До п'ятої ранку їхня активність падає, і, з першими променями сонця, їм на зміну приходить гормон неспання та гарного настрою — серотонін.

Ми не здатні вести нічний спосіб життя. І щоб зберегти молодість, маємо рано лягати спати.

Секрет другий — білкова їжа ввечері

На жаль, ритми збиваються. Увечері ми дивимося телевізор, сидимо біля комп'ютера. І дуже часто саме ввечері у нас виникає нездорове збудження. У цей момент ми говоримо собі — "я — сова".

Впізнаєте себе?

Для синтезу мелатоніну потрібна ніч. Найменше світло, що потрапляє на сітківку ока, блокує цей процес. Не виділяється мелатонін — перестає синтезуватися гормон росту. І, як наслідок, надниркові залози продовжують виділяти гормон стресу. Коло замкнулося.

Як відновити та відрегулювати цей процес.

Мелатонін виробляється з єдиної амінокислоти — триптофану, яка міститься у продуктах тваринного походження. Насамперед це продукти з високим вмістом білка — молоко, сир, м'ясо.

Ось чому так необхідно включати у вечірній раціон продукти з високим вмістом білка, щоб сон був міцним та спокійним, а епіфіз міг спокійно виробляти гормон нашої молодості.

Секрет третій — масаж шиї

Світло, що потрапляє на сітківку, численними зоровими нервами передає збудження в кору головного мозку. Адже мелатоніну потрібна темрява, найменша іскорка світла сповільнює процес його виділення.

Є особливий "зоровий" нерв, який стимулює роботу очей. Це щільний пучок, що проходить по задній поверхні шиї. Легкі кругові рухи в цій галузі допоможуть налаштуватися на здоровий сон. І ніщо не завадить організму молодіти, поки ми спимо.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *