Як правильно тримати на руках новонародженого?

Одні батьки беруть немовля на руки з пересторогами, а інші вихоплюють його з ліжечка так хвацько, наче відпрацьовують прийоми затримання терористів. Як же правильно тримати на руках новонародженого?

Так, боятися доторкнутися до малюка не потрібно. Але брати його на руки краще акуратно, без поспіху і різких рухів. Всі перераховані способи засновані на вікових особливостях кістково-м'язової системи, психіки малюка і враховують зростання його ваги і навантаження на опорно-руховий апарат батьків, інформує Ukr.Media.

На вагах

Зручний для немовлят до 3 місяців, коли обов'язково потрібна опора для дитячої голівки. Однією рукою підтримуйте шию і потилицю малюка, іншою — сідниці, при цьому його тулуб може бути трохи зігнутий, а обличчя повернене до вашого. Таке положення створює всі умови для такого необхідного малюкові емоційного контакту з мамою. Не забувайте: щоб розвиток дитини був гармонійним, симетричним, руки необхідно періодично міняти, підтримуючи голову то лівою, то правою.

На руці

Ідеально підходить для дітей 3-6 місяців, хоча так можна тримати дитину практично з народження. Вона спирається потилицею на плече вашої руки, пальцями якої ви стискаєте його стопи, а передпліччям фіксуєте ручки. Іншою рукою ви підтримуєте його під сідниці. Ноги дитини зігнуті в колінних і тазостегнових суглобах і розведені. Час від часу обов'язково чергуйте руки!

Долонею під груди

Притримуючи долонею правої руки малюка під грудьми, щільно притисніть його спинку до своїх грудей. Лівою рукою обхопіть праве стегно дитини, зігнувши його ніжки в тазостегнових суглобах. Врахуйте: вага дитини до 6 місяців не повинна припадати на вашу руку, яка підтримує таз малюка, –

це шкідливо для хребта і може в майбутньому зіпсувати поставу.

Перед животом

Дітям з 7 місяців цей спосіб дозволяє відтворити рухи, що і при повзанні по-пластунськи. Саме цей важливий руховий навик малюки і повинні опановувати у цьому віці. Однією рукою візьміть дитину під груди, а іншу пропустіть між ніг, м'яко підтримуючи живіт. Малюк у такій позиції може спокійно рухати руками і ногами, тренуючи м'язи і координацію. Не забувайте міняти руки!

На боці

Годиться для малюків від 10 місяців, коли вони вже впевнено сидять. Візьміть дитину так, щоб вона щільно обхопила ніжками ваш бік, а спиною при цьому спиралася на ваше передпліччя. Підтримуйте кістю коліно малюка. Одна рука дитини лежить на ваших грудях, інша вільна. Носити малюка необхідно по черзі то з одного, то з іншого боку.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *