Цукор. Солодкий друг, але чи друг? Вам може здаватися, що ви їсте мало солодкого, тому що ви оцінюєте тільки кількість з'їдених цукерок, не звертаючи уваги на інші, не менш солодкі продукти. І це погано. У певний момент організм перестає справлятися з кількістю цукру, починаючи різними способами подавати сигнали. Розповідаємо, на що звертати увагу.
Ви набираєте вагу
Ожиріння – поширена проблема по всьому світу. Одним з найголовніших винуватців вважається цукор. Особливо непомітно він робить свою справу в солодких напоях: соках, газованій воді, солодких чаях – всі вони насичені фруктозою, цукром. Надмірне вживання цукрових продуктів може призвести до накопичення вісцерального жиру, інформує Ukr.Media.
У вас часто бувають прищі та висипи
Не секрет, що вживання великої кількості цукру дійсно погано відбивається на шкірі. Більш того, висип може виникати не тільки на обличчі, але і в зоні декольте, а також на лобі.
Ви часто втомлюєтесь
Запам'ятайте, як мантру, що, якщо ви звикли снідати чимось солодким (будь то тортик або солодкий сирок або розчинна кашка), результат буде однаковим – в організмі швидко зросте рівень цукру, потім він швидко впаде, а голод знову повернеться. У підсумку, ви швидко почнете відчувати себе втомленими і пригніченими, бо необхідної енергії солодкий сніданок не принесе.
Ви відчуваєте надмірний голод
Причиною цього є нестача інсуліну, що може означати цукровий діабет 1 або 2 типу. Під час нестачі інсуліну організм не в змозі нормально переміщати молекули глюкози з крові в клітини, де вони використовуються в якості палива для клітинних процесів.
Ви дратівливі частіше звичайного
Високий рівень цукру в крові, як не парадоксально, викликає депресію. Людині складніше ясно мислити, вона швидше втомлюється, апатична, безініціативна.
Частіше піддаєтеся простудним та іншим захворюванням
Коли рівень глюкози в крові залишається хронічно високим, це погіршує функцію лейкоцитів, які є основною ланкою імунітету, що призводить до нездатності боротися з інфекціями. Тому ви можете частіше хворіти простудними захворюваннями, і вони частіше, ніж раніше, можуть закінчуватися бактеріальними ускладненнями, а рани і порізи на шкірі можуть швидко нагноюватися.
Порушення роботи кишечника, часте загострення хронічного циститу і гінекологічних захворювань
Що об'єднує ці, на перший погляд, не пов'язані між собою захворювання? Їх об'єднує мікрофлора! Вона формується в кишечнику і складається з "хороших" мікроорганізмів (біфідо – і лактобактерій) і умовно-патогенних (дріжджів, бактерій). Ви здивуєтеся, але бактерії і дріжджі люблять харчуватися цукром. Чим більше цукру в кишечнику, тим активніше розвивається умовно патогенна мікрофлора і порушується нормальний біоценоз кишечника, а слідом за мікрофлорою кишечника порушується співвідношення корисних і умовно шкідливих мікроорганізмів на слизовій сечовидільної системи, що призводить до порушення роботи кишечника, частих загострень хронічних захворювань сечостатевої системи (циститу, молочниці).
Що ще може говорити про підвищений рівень цукру в крові?
Чим загрожує надмірне вживання цукру?
Джерело: ukr.media