Як організм сигналізує, що ви їсте забагато цукру, і чим це загрожує

Цукор. Солодкий друг, але чи друг? Вам може здаватися, що ви їсте мало солодкого, тому що ви оцінюєте тільки кількість з'їдених цукерок, не звертаючи уваги на інші, не менш солодкі продукти. І це погано. У певний момент організм перестає справлятися з кількістю цукру, починаючи різними способами подавати сигнали. Розповідаємо, на що звертати увагу.

Ви набираєте вагу

Ожиріння – поширена проблема по всьому світу. Одним з найголовніших винуватців вважається цукор. Особливо непомітно він робить свою справу в солодких напоях: соках, газованій воді, солодких чаях – всі вони насичені фруктозою, цукром. Надмірне вживання цукрових продуктів може призвести до накопичення вісцерального жиру, інформує Ukr.Media.

У вас часто бувають прищі та висипи

Не секрет, що вживання великої кількості цукру дійсно погано відбивається на шкірі. Більш того, висип може виникати не тільки на обличчі, але і в зоні декольте, а також на лобі.

Ви часто втомлюєтесь

Запам'ятайте, як мантру, що, якщо ви звикли снідати чимось солодким (будь то тортик або солодкий сирок або розчинна кашка), результат буде однаковим – в організмі швидко зросте рівень цукру, потім він швидко впаде, а голод знову повернеться. У підсумку, ви швидко почнете відчувати себе втомленими і пригніченими, бо необхідної енергії солодкий сніданок не принесе.

Ви відчуваєте надмірний голод

Причиною цього є нестача інсуліну, що може означати цукровий діабет 1 або 2 типу. Під час нестачі інсуліну організм не в змозі нормально переміщати молекули глюкози з крові в клітини, де вони використовуються в якості палива для клітинних процесів.

Ви дратівливі частіше звичайного

Високий рівень цукру в крові, як не парадоксально, викликає депресію. Людині складніше ясно мислити, вона швидше втомлюється, апатична, безініціативна.

Частіше піддаєтеся простудним та іншим захворюванням

Коли рівень глюкози в крові залишається хронічно високим, це погіршує функцію лейкоцитів, які є основною ланкою імунітету, що призводить до нездатності боротися з інфекціями. Тому ви можете частіше хворіти простудними захворюваннями, і вони частіше, ніж раніше, можуть закінчуватися бактеріальними ускладненнями, а рани і порізи на шкірі можуть швидко нагноюватися.

Порушення роботи кишечника, часте загострення хронічного циститу і гінекологічних захворювань

Що об'єднує ці, на перший погляд, не пов'язані між собою захворювання? Їх об'єднує мікрофлора! Вона формується в кишечнику і складається з "хороших" мікроорганізмів (біфідо – і лактобактерій) і умовно-патогенних (дріжджів, бактерій). Ви здивуєтеся, але бактерії і дріжджі люблять харчуватися цукром. Чим більше цукру в кишечнику, тим активніше розвивається умовно патогенна мікрофлора і порушується нормальний біоценоз кишечника, а слідом за мікрофлорою кишечника порушується співвідношення корисних і умовно шкідливих мікроорганізмів на слизовій сечовидільної системи, що призводить до порушення роботи кишечника, частих загострень хронічних захворювань сечостатевої системи (циститу, молочниці).

Що ще може говорити про підвищений рівень цукру в крові?

 • Хронічний запор або хронічна діарея.
 • Головні болі.
 • Суха і свербляча шкіра.
 • Порушення роботи кишечника, часте загострення хронічного циститу і гінекологічних захворювань.
 • Повільне загоєння порізів і ран.
 • Складності з схудненням навіть при заняттях спортом.
 • Чим загрожує надмірне вживання цукру?

 • Збільшується ризик виникнення ракових захворювань.
 • Збільшується ризик виникнення ускладнень вже наявних серцево-судинних захворювань.
 • Збільшується ризик виникнення цукрового діабету.
 • Прискорюється процес старіння шкіри.
 • Погіршується стан зубів.
 • Джерело: ukr.media

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *