Хліб чи хлібці: лікарі розповіли, що з цього корисніше

Хлібці повною мірою не є дієтичним продуктом, як заведено вважати. Вони містять більше 300 кілокалорій, тоді як в хлібі їх від 160 до 300. Про це розповіли лікарі-дієтологи, інформує Ukr.Media.

Крім того, хлібці можуть бути менш корисними залежно від інгредієнтів, що входять до складу. Деякі варіанти містять цукор та його аналоги, сіль, маргарин, консерванти та підсилювачі смаку. Такий продукт не найкращий варіант для здорового харчування, підкреслили фахівці.

Значення має і те, яким саме способом виготовили хлібці. Найкориснішими вважаються ті, що схожі на пінопластові круглі пластини. Їх готують методом екструзії: розм'якшені зерна обробляють при високому тиску і температурі і спресовують в брикет.

Є думка, що хлібці корисніші хліба тим, що в їх складі немає дріжджів. Однак всі живі дріжджові клітини і так гинуть при випіканні. Тому в хлібі їх також не залишається.

В цілому в здоровому раціоні є місце і хлібцям, і хлібу, сказали лікарі. Обидва продукти є джерелом складних вуглеводів і харчових волокон. Присутні в них і інші корисні речовини: вітаміни, мінерали, рослинний білок. Головне, правильно вибирати продукт і завжди дивитися, з чого він приготований, підсумували експерти.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *