Електрична чи звичайна зубна щітка: якому гаджету віддати перевагу

На сьогодні мало хто вміє ретельно і добре вичищати зуби, про що регулярно говорять стоматологи на прийомі. Тому багато хто став шукати відповіді на запитання, а чи не краще замість ручної зубної щітки віддати перевагу електричній — і більше не стикатися з подібними проблемами?

Подібні доглядові інструменти були винайдені спеціально для пацієнтів з обмеженими можливостями здоров'я. Через деякі особливості вони не могли досить ретельно вичищати зуби. Тому з'явилася електрична зубна щітка, яка сама здійснює зворотно-поступальні рухи, покликані чистити всі важкодоступні місця. Також в цей гаджет вбудували функцію іригації — так званого міжзубного зрошення, інформує Ukr.Media.

Плюси електричних щіток

Такі ускладнені і вдосконалені гаджети для зубів мають відразу кілька переваг:

1. Вбудований датчик режиму натискання. Він дозволяє зрозуміти, що ви під час чищення занадто сильно натискаєте на щітку і потрібно послабити натискання, щоб не нашкодити зубам.

2. Таймер. Показує, скільки в цілому за часом йде чистка зубів, чи достатньо ви приділили уваги гігієні.

3. Звуковий сигнал. Кожні 15-30 секунд, залежно від моделі, щітка повідомляє, що пора переходити до іншого зубного сегменту, щоб людина розуміла, що вона ретельно очистила кожну ділянку.

Додатково в різних моделях може бути режим відбілювання, масажу ясен, догляду для чутливих зубів.

Мінуси електричних щіток

Є тільки один. Електричними щітками можна користуватися протягом тижня 3-4 рази, не частіше. Обґрунтування такого підходу дали вчені, які прийшли до висновків, що часте використання призводить до чутливості зубів.

Це пов'язано з тим, що електричні зубні щітки зчищають з поверхні мікрошари емалі. Однак проблема легко вирішується: досить користуватися вранці електричною, а ввечері звичайною мануальною щіткою.

Користь для дітей

Електрична щітка допомагає підвищувати мотивацію дітей до регулярного чищення за рахунок різних додатків, які йдуть в супроводі до гаджету. Якщо дитина добре почистила зуби, то у неї з'являється феєрверк зірок, якщо погано — пір'їнка, що свідчить про слабкий режим очищення. На додаток йдуть накопичувальні бали, які можна витратити на персонаж. У різних компаній вони різні. Це теж сильно мотивує дітей на хорошу і регулярну гігієну.

Але головне — незалежно від того, електрична або ручна зубна щітка у вас, більш значимо, як ви прочищаєте зуби. Саме від цього залежить здоров'я ротової порожнини.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *