Чому краще не вживати їжу на ніч

Навколо процесу схуднення існує безліч міфів, і, мабуть, найпопулярніший з них — заборона на їжу після 18 вечора. У іншому, це не зовсім міф, їсти на ніч дійсно дуже шкідливо, просто не обов'язково обмежувати себе саме після 18:00. Останній прийом їжі має бути не менше ніж за 4 години до сну. Тож якщо ви лягаєте о 10 вечора, "правило 18 години" буде працювати для вас. Якщо ви лягаєте пізніше, то часова межа, відповідно, зсувається. Але чому їсти перед сном настільки шкідливо для організму? Розповідаємо у нашому матеріалі, інформує Ukr.Media.

Перше, про що варто пам'ятати: вночі спить не лише мозок, але й весь організм. Коли ми засинаємо, усі процеси, у тому числі й травлення, сповільнюються. Якщо ви з'їдаєте щось прямо перед сном, то кишківник, що майже заснув, намагається щосили впоратися з об'ємом їжі, але навряд чи йому це вдасться. Їжа не перетравлюється належним чином, не всмоктується у стінки тонкого кишківника, а у товстому піддається впливу патогенної мікрофлори, що призводить до утворення токсинів. Це може призвести до поганого самопочуття, болю та тяжкості у животі і, звичайно ж, набору ваги.

Ще одна небезпека пізнього прийому їжі — викид інсуліну у кров. Він відбувається щоразу, коли ми їмо, забезпечуючи організм енергією. Вночі вам енергія не потрібна, тому за підвищення рівня інсуліну порушується процес перерозподілу цукру у печінці і жирових тканинах, через що у організмі накопичується зайвий жир. Крім того, чим ближчим до часу сну буде ваш останній прийом їжі, тим більшою є ймовірність прокинутися у розбитому стані.

Якщо за кілька годин до сну вам все ж таки захотілося перекусити — випийте склянку кефіру. 2 годин буде цілком достатньо, щоб продукт перетравився, а організм зможе взяти з нього максимальну користь. Кефір багатий на кальцій, але при цьому містить набагато менше лактози, ніж у молоці. Калорій у напої теж небагато, тож він відмінно підійде усім, хто стежить за вагою.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *