Чим небезпечні пельмені: який вид улюбленого продукту завдає найменшої шкоди

При купівлі готових пельменів у магазині варто враховувати, що в них крім м'яса зазвичай міститься значна кількість критично значущих речовин — солі, насичених жирів і дуже часто — цукру. Усі вони при частому вживанні продукту можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю. Про це розповіли дієтологи, інформує Ukr.Media.

За словами експертів, вибираючи пельмені, необхідно ретельно вивчити етикетку, а ще краще готувати їх вдома самостійно. Адже користь чи шкода продукту залежить від його складу. Важливе значення мають пропорції тіста, склад начинки, інгредієнти і добавки.

М'ясна начинка — джерело білка, заліза, цинку і фосфору. Однак в м'ясі птиці, яловичини або свинини багато насичених жирів, вміст яких в раціоні важливо контролювати. В іншому разі регулярне вживання продукту може призвести до підвищення рівня холестерину і збільшення ризику розвитку серцево-судинних захворювань, розповіли дієтологи.

Вони зазначили, що також в пельменях часто міститься значна кількість солі, дуже шкідливої в надлишку.

Надмірне споживання солі сприяє підвищенню артеріального тиску і розвитку артеріальної гіпертонії.

Фахівці також повідомили, що більш корисною альтернативою пельменів з м'ясним фаршем всередині може бути рибна начинка, оскільки в рибі, особливо жирній, містяться корисні жири омега-3. Меншим вмістом насичених жирів також відрізняються пельмені з начинкою з рослинного м'яса. Рослинні аналоги м'яса містять білки з гороху або сої, харчові волокна, рослинні жири і натуральні спеції. Часто рослинне м'ясо збагачується додатково вітамінами групи B і мікроелементами.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *