Чи справді вживання кави при анемії може бути небезпечним для здоров’я

Якщо у вас анемія, можливо, вам доведеться уникати певних харчових продуктів та напоїв, щоб зберегти своє здоров'я. Це пов'язано з тим, що деякі продукти можуть ускладнити засвоєння життєво важливих мінералів, таких як залізо, інформує Ukr.Media.

Дехто вважає, що каву небезпечно пити при анемії. Ми зараз розповімо, чи так це насправді.

Що таке анемія?

Анемія — це стан, який виникає, коли в організмі не вистачає еритроцитів або гемоглобіну. Гемоглобін — це білок в еритроцитах, який переносить кисень від легень до тканин організму. Коли в крові недостатньо гемоглобіну, тканини організму не отримують достатньої кількості кисню, що може призвести до ряду проблем зі здоров'ям, таких як анемія.

Існує кілька типів анемії. Залізодефіцитна анемія, по-перше, викликана нестачею заліза в організмі. Залізо необхідне для виробництва гемоглобіну, а нестача заліза може призвести до зменшення кількості еритроцитів. Анемія дефіциту вітаміну або згубна анемія викликана нестачею вітаміну В12 та фолієвої кислоти в організмі. Поряд із залізом ці вітаміни також важливі для виробництва еритроцитів. Симптоми анемії можуть включати втому, слабкість, блідість шкіри, задишку, біль у грудях та нерегулярне серцебиття.

Чи можна людям з анемією пити каву?

Згідно з дослідженням 2018 року, кофеїн, що міститься в каві, може вплинути на людей з анемією. Зрештою, кава містить деякі інгредієнти, які можуть вплинути на засвоєння певних поживних речовин. Крім того, більш високе споживання кофеїну було пов'язане з більш низьким рівнем феритину в сироватці крові у дорослих корейського походження. Іншими словами, залізо міститься у феритині, типі білка крові, і низький рівень феритину може свідчити про нижчий, ніж звичайний запас заліза.

Однак вживання кави з їжею на основі хліба знижує засвоєння заліза на 60-90%, пояснює дослідження 1999 року.

Деякі види анемії пов'язані з зневодненням. За даними клініки Майо, коли організм зневоднений, об'єм крові може зменшитися, що призведе до зменшення доставки кисню до клітин організму. Це може ще більше погіршити симптоми анемії. Таким чином, люди з анемією повинні зробити все можливе, щоб взагалі відмовитися від напою.

Найкраща їжа та напої при анемії

  • На щастя, якщо у вас анемія, існують різні замінники кави. Експерти рекомендують пити сік з чорносливу і зелені соки, що містять шпинат.
  • Крім того, зосередьтеся на продуктах з високим вмістом заліза. Деякі приклади продуктів, багатих залізом, включають м'ясо та птицю, такі як яловичина, баранина та печінка.
  • Риба, така як лосось і тунець, сочевиця, квасоля та чорна квасоля, також є хорошими джерелами заліза. Що стосується фруктів та овочів, обов'язково купуйте шпинат, капусту, броколі та цитрусові.
  • За даними Університету охорони здоров'я Вірджинії, цитрусові, такі як апельсини, містять вітамін C, який також сприяє засвоєнню заліза.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *