Чи правда, що під впливом мікрохвильовки руйнуються всі вітаміни в їжі?

Деякі вітаміни дійсно руйнуються під впливом високих температур. Це стосується не тільки мікрохвильових печей, а й приготування їжі на звичайних плитах, інформує Ukr.Media.

Усього кілька хвилин — і ваш борщ, котлети та гречка вже розігріті в мікрохвильовці, при цьому не потрібно мити каструлі або сковорідки. Попри зручність, мікрохвильовки оповиті безліччю міфів щодо потенційної шкоди для здоров'я.

Вітаміни руйнуються від нагрівання

Деякі з них, наприклад, твердження про те, що "через мікрохвильовку Всесвіт починає вібрувати в неправильному напрямку", звучать абсолютно абсурдно. Однак існують і більш правдоподібні міфи, такі як про руйнування вітамінів під час розігрівання їжі в мікрохвильовці.

Це твердження має обґрунтування: деякі вітаміни дійсно руйнуються під час нагрівання, особливо вітаміни групи B і вітамін C, який може повністю зникнути. Однак високі температури впливають на їжу не тільки в мікрохвильових печах, а й під час приготування на плиті або в духовці.

Варити — це теж не найкращий варіант

Крім того, тривалість термічної обробки при традиційних методах може становити від 10 хвилин до кількох годин. У мікрохвильовці ж їжа зазвичай розігрівається всього за кілька хвилин, що сприяє збереженню більшої кількості вітамінів. В одному з досліджень було показано, що вітамін C найкраще зберігається саме під час приготування в мікрохвильовій печі, тоді як його рівень значно знижується під час варіння.

Це також пов'язано з тим, що водорозчинні вітаміни, такі як вітамін C, можуть переходити у воду під час варіння, яку ми часто зливаємо після приготування. Це працює не тільки для вітамінів, а й для інших корисних речовин. Наприклад, під час варіння броколі втрачається глюкозинолат — органічна сполука, яка може надавати овочу як протиракових властивостей, так і характерного смаку, який обожнюють або ненавидять.

Мікрохвильовки — топ

Отже, що швидше і з меншим об'ємом рідини готується їжа, то більший запас корисних нутрієнтів у ній зберігається. Тому використання мікрохвильової печі можна вважати одним із найефективніших методів збереження вітамінів у продуктах.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *