8 симптомів хронічної обструктивної хвороби легень, про які людина може навіть не підозрювати

Кашель, задишка, хрипи та інші симптоми можуть здатися застудою або алергією, а можуть бути сигналом ХОЗЛ, хронічного обструктивного захворювання легень. До цього смертельно небезпечного захворювання схильний кожен десятий житель Землі. Факторами ризику можуть бути паління, тривалий вплив забрудненого повітря, астма, а також генетична схильність. Дуже часто люди живуть з ХОЗЛ і навіть не підозрюють, що хворі: за даними ВООЗ істотна частина випадків цього захворювання діагностується пізно або зовсім не виявляється. Між тим, хронічна обструктивна хвороба легень (або, як її називали раніше — емфізема легень) — це смертельно небезпечне захворювання, яке може вплинути не лише на якість життя, але і на його тривалість. Ось небезпечні симптоми, через які треба обов'язково звернутися до лікаря, інформує Ukr.Media.

Хронічний кашель

Хронічний кашель — це кашель, що триває три місяці на рік протягом як мінімум двох років. Часто напади кашлю посилюються вранці, з часом він може супроводжуватися відділенням мокротиння, хоча у перші місяці кашель може залишатися сухим.

Задишка

Коли хвороба лише починає розвиватися, задишка з'являється після фізичних навантажень, і тому деякі з нас можуть просто не звернути на неї уваги — адже ускладнення дихання після занять фізкультурою та спортом цілком природне навіть для цілком здорових людей. Однак з часом, якщо хвороба прогресує, може з'являтися задишка й після зовсім незначних навантажень, наприклад, походу до ванної або спуску сходами. Важливо звернутися до лікаря і перевірити стан легенів, якщо це відбувається.

Хрипи

За наявності ХОЗЛ наші дихальні шляхи набрякають і звужуються, повітрю важче проходити через них, і дихання може супроводжуватися свистом або хрипами. Якщо під час вдиху ви помічаєте свист або хрипи, обов'язково зверніться до лікаря!

Почуття стискання у грудях

Дивні відчуття у центрі грудей, стискання або дискомфорт — ще одна небезпечна ознака, яка може говорити про наявність ХОЗЛ.

Порушення сну

Якщо дихання стає ускладненим, це неминуче впливає на сон: навіть якщо вдень ми не помічаємо задишки або дискомфорту у грудях, вночі, коли дихання стає більш глибоким, ураженим легеням стає важче працювати. Через це ми можемо прокидатися вночі, крім того, брак кисню вночі може зробити сон більш поверхневим і переривчастим. Власне порушення сну ще не свідчать про порушення роботи легенів, але якщо вони супроводжуються іншими симптомами зі списку, варто звернутися до лікаря.

Втрата ваги

Пацієнти з ХОЗЛ не можуть повністю видихати повітря з легенів, вони затримують його частину всередині, а потім знову роблять вдих. Це призводить до того, що розширення грудної клітки і повернення до стану спокою потребує значно більше зусиль та енергії. Посилена робота може призвести до втрати ваги — і якщо це ваш випадок, вам варто звернутися до лікаря.

Втома

Швидка стомлюваність — ще один симптом ХОЗЛ, який варто взяти до уваги. Через нестачу кисню постачання органів нашого тіла погіршується, сил стає менше та дії, які раніше ви виконували легко, вас буквально вимотують. Обов'язково зверніться до лікаря, якщо останнім часом ви стали швидко втомлюватися.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *