5 причин, через які варто почати вживати достатню кількість води

Тіло людини складається на 60 % з води, і для підтримання оптимального водного балансу необхідно випивати залежно від ваги приблизно 2 літри води на день — це 8 склянок по 250 мл. Вчені і лікарі не просто так рекомендують пити достатню кількість чистої води, оскільки вона не лише втамовує спрагу, але і має багато корисних властивостей для здоров'я людини. Розповідаємо про п'ять науково доведених фактів щодо користі води для організму, інформує Ukr.Media.

Допомагає підтримувати фізичну активність

Особливо важливо пити багато води людям, які регулярно займаються спортом — м'язи "живляться" водою, адже вони складаються з води на 80 %. У середньому, під час годинного тренування ми втрачаємо 1-1,5 л води, тому пити воду під час заняття просто необхідно: по-перше, для підтримання нормального водно-сольового балансу, а, по-друге, для того, щоб у вас були сили і енергія. Якщо вам не хочеться пити воду під час тренування, то це означає, що ви займаєтеся недостатньо активно.

Уповільнює окислювальний стрес у організмі

Окислювальний стрес — це процес утворення вільних радикалів (радикальних атомів кисню) у нервовій тканині, який запускає патологічні реакції, які необоротно пошкоджують клітину і призводять до запуску генетично запрограмованої загибелі нейронів — апоптозу. У організмі людини існують два середовища: кисле і лужне. Кисле середовище у організмі, здебільшого, зосереджене у шлунку людини. Але у іншому рівень рН (шкала, за якою вимірюється кислотність і лужність у розчині) організму є слаболужним — pH 6-8 одиниць. За умови закислення організму (що відбувається переважно за рахунок неправильного харчування), у органах, м'язах і судинах накопичуються кислотні відходи, які перекривають кровопостачання тканин. Таким чином, життєво важливі мінерали практично не засвоюються і швидко виводяться з організму. Це і призводить до загибелі нейронів. Відновити правильний рівень pH допомагає лужна вода, pH якої знаходиться на рівні, не меншому за показник у 7,1. Лужна вода — це гідрокарбонатна мінеральна вода або вода з лимоном.

Попереджає виникнення головного болю

Доведено, що зневоднення є однією з найбільш частих причин головного болю. Причому зневоднення не завжди супроводжується спрагою. Дослідження вчених з Саудівської Аравії показало, що 40 % з 393 учасників відчували головний біль саме через зневоднення організму. А вживання великої кількості води може полегшити, у тому числі, перебіг мігрені. Крім того, вода здатна підвищувати мозкову активність: покращувати концентрацію уваги і пам'ять.

Допомагає позбутися закрепів

Вода запускає процес травлення і покращує перистальтику та швидкість спорожнення кишківника. Слід зауважити, що саме мінеральна вода, збагачена магнієм і натрієм, допомагає подолати проблему закрепів і оздоровлює ШКТ.

Зменшує тяжкість похмілля

Усім відомо, що похмілля — це результат інтоксикації організму алкоголем. Впоратися з похміллям допомагає вода — вона швидко виводить спирт і продукти розпаду алкоголю з організму. Алкогольні напої мають сечогінну дію і порушують водно-сольовий баланс організму, тому після зловживання алкоголем виникає сильне зневоднення і ранок після бурхливої вечірки супроводжується дуже сильною спрагою та сухістю у роті. Мінімізувати наслідки коктейлів можна наступним чином: випивайте хоча б одну склянку води між келихами з алкоголем і обов'язково випийте води перед сном. На ранок запасіться пляшками з мінеральною водою, чий показник мінералізації понад 1000 мг/л. Саме така концентрація мінеральних речовин у воді розпочне процес детоксикації і швидко поставить вас на ноги.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *