5 помилок під час прийому вітамінів, які роблять їх шкідливими для організму

Як мінімум дві третини усіх необхідних вітамінів і мінеральних речовин ми повинні отримувати з їжею, ще третину можна приймати у якості добавок. Але, як і з ліками, приймаючи синтезовані вітаміни, важливо дотримуватися певних правил прийому — у іншому випадку вони можуть бути марними або навіть небезпечними для здоров'я, інформує Ukr.Media.

Приймати вітаміни замість збалансованого раціону

Вітаміни можуть тимчасово замінити збалансовану дієту, але повністю замінити правильний раціон вони не в змозі. Приймайте вітаміни і добавки, якщо з якихось причин ви не можете отримувати різноманітне і повноцінне харчування; приймайте добавки, щоб компенсувати сезонний дефіцит будь-яких вітамінів — але не робіть це постійною стратегією. І завжди консультуйтеся з лікарем, перш ніж почати прийом.

Порушувати правила зберігання

Вітаміни вимагають до себе такої ж уваги, як і інші медичні препарати. І навіть через незначне порушення правил зберігання або прийому можуть істотно змінити свій вплив на наш організм. Тому уважно вивчайте правила зберігання і у жодному разі не порушуйте їх.

Приймати вітаміни натщесерце

З усього списку вітамінів і мікроелементів тільки деякі підходять для прийому натщесерце. Усі інші, якщо приймати їх на голодний шлунок, можуть викликати відчуття нудоти, болю у животі та інші неприємні відчуття. Краще приймайте вітаміни після їжі — про всяк випадок.

Поєднувати непоєднуване

Якщо ви приймаєте будь-які ліки, будьте особливо обережними з вітамінами і БАДами: деякі з них можуть посилювати, послаблювати або зовсім "скасовувати" дію ліків. І у підсумку ви можете отримати ефект, прямо протилежний тому, на який розраховували. А деякі поєднання можуть бути і зовсім смертельно небезпечними. Або уважно вивчайте взаємодію ліків і біодобавок, або зовсім відмовтеся від прийому на час курсу лікування.

Приймати вітаміни перед здачею аналізів

Якщо вам необхідно здати аналізи або будь-які інші медичні тести, краще не приймати ніяких добавок як мінімум за добу до здачі біоматеріалу. А також варто сказати лікареві, які саме добавки ви приймаєте: їх вплив може призвести до несподіваних результатів лабораторних тестів і ускладнити правильну постановку діагнозу.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *