Світ захоплень

Блог Житомирської обласної наукової медичної бібліотеки

До Дня захисника України

Новини 20 жовтня 2016 Elena
До Дня захисника України

14 жовтня наша держава відзначає День захисника України. Для нас в умовах сьогодення це не просто формальне свято ‒ адже війна, що точиться на Сході нашої країни так чи інакше торкнулася кожної української родини. Захисник України для нас ‒ не абстрактний образ ‒ вони знаходяться серед нас, ми захоплюємося тими, хто зі зброєю в руках, під розривами мін і снарядів боронить нашу землю, кожної миті ризикуючи життям.

Захисники України – це не тільки солдати та офіцери, а й військові медики, завдяки яким сотні і сотні поранених бійців залишилися живими.

З початку антитерористичної операції на Сході у ній взяли участь 2, 5 тисячі медичних працівників. 197 з них отримали державні нагороди, 35 ‒ загинули, виконуючи свій обов’язок.

У зоні бойових дій медичних працівників називають ангелами, бо вони, як і наші небесні заступники, несуть надію й милосердя, стоять на сторожі здоров’я та самого існування людини.

На честь цих мужніх людей Обласною науковою медичною бібліотекою у жовтні було проведено вечір-зустріч «Ангели серед війни» із медичними працівниками, які в умовах бойових дій надавали допомогу пораненим бійцям.

На вечір-зустріч були запрошені медичні працівники Житомирщини, які розповіли студентам інституту медсестринства та фармацевтичного коледжу про свою роботу у зоні АТО, про складні випадки свого воєнного життя.

Завжди, коли починаються бойові дії, військові медики першими стають на двобій зі смертю. У нашому місті, ще до початку антитерористичної операції, за часи Кримських подій, першими опинилися у військових частинах медичні працівники Житомирського воєнного шпиталю, яких на вечорі-зустрічі представляли: лікар- уролог, підполковник медичної служби, Кавалер ордену Богдана Хмельницького III ступеня В’ячеслав Анатолійович Виговський; капітан медичної служби, лікар-анестезіолог Олександр Васильович Слободянюк, нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня; Світлана Геннадіївна Комарова ‒ старший сержант, операційна медична сестра.

На допомогу військовим лікарям у період найбільш напружених бойових дій було мобілізовано лікарів із цивільних лікувальних закладів.

Віктор Миколайович Опанасюк ‒ анестезист Центру охорони здоров’я матері та дитини. Через 5 місяців перебування в зоні бойових дій отримав поранення. Оцінкою роботи Віктора Миколайовича в зоні бойових дій став орден «За мужність» 3-го ступеню

Лікаря-анестезіолога Сергія Руслановича Архангельского, учасника Майдану, який добровольцем пішов в армію, добре знають в Україні, зокрема на Житомирщині завдяки публікаціям у пресі та телепередачам. Зараз Сергій Русланович займає посаду начальника медичної частини тренувального центру ВДВ.

Володимир Володимирович Ушко, лікар-рентгенолог кабінету МРТ обласної клінічної лікарні імені. О.Ф. Гербачевського, кавалер ордену Богдана Хмельницького III ступеня. З гордістю відзначаємо, що Володимир Володимирович є постійним читачем нашої бібліотеки.

Найважливіший медичний фах на війні ‒ це, безумовно, хірурги, адже більшість тяжких поранень в зоні бойових дій потребують саме хірургічного втручання. Один з цієї славної когорти ‒ Олег Володимирович Шубін, хірург 1-го хірургічного відділення житомирської міської лікарні №1.

Максим Петрович Морозько ‒ лікар-анестезіолог житомирської міської дитячої лікарні.1 квітня 2014 року був мобілізований до медичної роти 95-ї окремої аеромобільної штурмової бригади у званні молодшого лейтенанта.

За врятовані життя наших військових був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Виступаючи перед студентами Максим Петрович сказав: «Що я втратив на війні? – рік життя своєї дитини, яка цей рік росла без батька. Що я придбав на війні – міцну перевірену чоловічу дружбу на все життя!»

« Лютий 2019 »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28