Головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук розповіла про негативний вплив надмірного шуму на здоров’я людини.
Надмірний шум – це не лише джерело дискомфорту, а й серйозний чинник, що негативно впливає на здоров’я людини, наголосила Надія Оперчук.
Вона нагадала, що на території України діють Державні санітарні норми допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови, затверджені МОЗ.
“У житлових приміщеннях рівень шуму не повинен перевищувати 40 дБА вдень і 30 дБА вночі, а на прилеглих до житлових будинків територіях – 55 дБА вдень і 45 дБА вночі. На територіях поруч із офісними будівлями денна норма становить 65 дБА”, – зазначила головна державна санітарна лікарка регіону.
Особливу увагу Надія Оперчук звернула на випадки, коли мешканці скаржилися на шум від роботи генераторів. В умовах воєнного стану використання генераторів є вимушеним заходом для забезпечення безперебійної роботи об’єктів інфраструктури, особливо критичної.
За словами лікарки, постійний надмірний шум негативно впливає на самопочуття людини.
“Шум заважає працювати, відпочивати, знижує продуктивність праці, впливає на якість сну. Дія шуму на організм накопичується поступово. Постійний надмірний шум може стати причиною нервового виснаження, психічної неврівноваженості, пригнічення, вегетативного неврозу, розладів ендокринної та серцево-судинної систем, впливає на розвиток виразкової хвороби”, – пояснила пані Оперчук.
І додала, профілактика – це не лише про хвороби, а й про умови життя. Дотримання тиші – це прояв поваги до інших і турбота про власне здоров’я.
Джерело: zpu.kr.ua