Чому італійці не товстіють на макаронах і піці?
Хоча ми ближче до Італії, ніж Америка, багато «італійських» страв у наших кафе, ресторанах і при замовленні на будинок готують саме в американській адаптації, що спотворює уявлення про здорову та збалансовану середземноморську кухню. Наприклад, спагеті з вершковим соусом або популярна піца пепероні, щедро залита розплавленим сиром – це зовсім не те, що італійці їдять кожен день, інформує Ukr.Media.
А ось що допомагає їм стабільно залишатися стрункими незважаючи на спокуси.
- В їх раціоні дуже мало червоного м'яса, але багато риби, курки, індички.
- Паста подається в ступені готовності al dente – «злегка недовареною».
- Пасту їдять на обід, але не на вечерю.
- Жирний вершковий соус замінює томатний соус, свіжі або приготовлені овочі, трохи оливкової олії.
- Їдять піцу на тонкому тісті.
- Завжди харчуються невеликими порціями.
- З'їдають щонайменше дві страви за один прийом замість одної великої і «ситної»: так організм отримує сигнал про насичення до того, як людина встигне переїсти.
- Не ускладнюють собі життя дієтами, оскільки часто це лише призводить організм до стресу і ще більш швидкому набору ваги.
А головне, як стверджують всі, хто близько знайомий з італійцями, їх здоров'ю і довголіттю сприяє сам «італійський спосіб життя» – розслаблений і неспішний. Вони не живуть і не їдять, як ми, «на бігу». А їх великі застілля ніколи не перетворюються в мовчазну спільну обжерливість – велику частину часу за столом займає жвава бесіда.
Чому французи й швейцарці не товстіють на круасанах, багетах і фондю?
Що цілком невластиво цим націям (особливо їх жіночій половині), так це почуття провини за те, що вони дозволили собі щось смачне, але заборонене. Для них їжа пов'язана тільки з позитивом – це одне з головних «маленьких задоволень», складових життя. І куштують вони страви неквапливо й маленькими порціями.
Ось що ще тримає їх в рамках.
- Дотримуються правила: «важка» їжа вчора – легка їжа сьогодні, наприклад, бенкет з фондю «компенсують» овочевим супом на наступний день.
- Їдять суворо чотири рази в день і забороняють собі будь-які перекуси. Дітей неухильно привчають до такого розпорядку з раннього віку.
- Дотримуються 12-годинної перерви між вечерею і сніданком, що сприяє здоровому «перезавантаженню» організму.
- Проводять за обідом не менше години, насолоджуючись кожним шматочком і не відволікаючись ні на що стороннє (робота, телевізор, чтиво і т. д.).
- Їх раціон відрізняється великою різноманітністю продуктів.
- Ніколи не ігнорують десерт: очікуючи «солодкого» в кінці обіду, французи не допускають переїдання основних страв. А ось якщо вважати десерт особливими ласощами, які дозволяєш собі лише «по святах», то дуже легко непомітно піти у відрив.
- Не люблять спортзали і вуличний фітнес, але багато гуляють пішки, їздить на велосипеді. Французи краще пройдуть на своїх двох, вони пішки піднімуться сходами, незважаючи на наявність ліфта або фунікулера.
В цілому, французи, як і італійці, плювати хотіли на спеціальні дієти і не забивають собі голову такою нісенітницею, як підрахунок калорій. Вони здивувалися б, дізнавшись, як багато складних і виснажливих «планів схуднення» дотримуються жінки інших країн нібито за французьким рецептом.
Чому не товстіють японці, незважаючи на достаток фастфуду, а також рису і локшини в національному меню?
З усіх країн світу, крім США, саме в Японії найбільше «Макдоналдс» – близько 3 тисяч. Однак японці залишаються стрункою нацією на планеті, тоді як американці очолюють рейтинг ожиріння.
Погляньте, чому японцям так «пощастило».
- Порції їжі значно менші.
- Японський обід виглядає більшим, ніж він є насправді. Секрет в сервіровці: перед вами багато невеликих тарілок і чашок, в яких розкладені невеликі порції.
- Створюється ілюзія, що на столі «багато всякої всячини». Але в реальності калорій 300, не більше.
- Більшість японців налягають на білий рис і не товстіють, тому що, наситившись їм досить швидко, вживають менше калорійної смаженої їжі.
- Лапша, темпура (страви, обсмажені у фритюрі), окономіякі (така собі японська «піца» з категорії фастфуду з купою інгредієнтів) – всі ці смаколики японці поглинають раз у кілька днів, але не кожен день.
- Японські солодощі містять в рази менше цукру, ніж звичні нам десерти. Багатьом вони можуть здатися «прісними» і «несмачними». А от японцям, навпаки, традиційні західні солодощі, особливо американські, здаються образою смаку через надлишок цукру.
- Японці дуже багато рухаються, включаючи жителів Токіо та інших мегаполісів, проходять великі відстані пішки і їздять на велосипедах.
- Пристрій традиційного японського будинку сприяє постійному руху та «прокачуванню» м'язів: сісти/лягти на підлогу, встати з підлоги, тримати спину без опори, не розвалюватися на дивані безформною масою.
Джерело: ukr.media