6 продуктів, вживання яких допоможе запобігти гормональному дисбалансу

Дисбаланс гормонів — проблема, яка може торкнутися як жінок, так і чоловіків. Симптоми цього стану часто ігноруються, хоча впливають на роботу всього організму. Щоб запобігти порушенню гормонального рівня, фахівці рекомендують включити в раціон певні продукти харчування, інформує Ukr.Media.

Броколі

Серед безлічі корисних властивостей, броколі здатна ще й підтримувати рівень естрогену в нормі. Крім того в ній присутній високий рівень кальцію, завдяки чому броколі допомагає жінкам позбутися передменструального синдрому, при якому можуть спостерігатися перепади настрою, хворобливість грудей, посилене відчуття голоду, надмірна втома, дратівливість і депресія. Для підтримання гормонального фону корисно вживати не лише броколі, але інші хрестоцвіті овочі, такі як брюссельська капуста або цвітна капуста.

Жирна риба

Лосось, скумбрія та інші види жирної риби корисні не лише для серцево-судинної системи, але і для регулювання рівня гормонів. Жирна риба багата омега-3, яка нормалізує менструальний цикл, а також допомагає боротися з синдромом полікістозних яєчників, що часто призводить до різкого дисбалансу гормонів.

Авокадо

Люди, які відчувають сильний стрес, повинні включити в раціон авокадо, який допомагає тримати під контролем гормони стресу. Крім того, авокадо запобігає підвищенню рівня холестерину і знижує ризик інсульту.

Гранат

Гранат містить в собі велику кількість антиоксидантів, що запобігає надмірне вироблення естрогену. Це своєю чергою знижує ризик раку молочних залоз.

Насіння льону

Воно багате лігнанами, які присутні виключно в рослинах. Ці сполуки допомагають контролювати рівень гормонів і захищають від раку грудей.

Кіноа

Ця зернова культура відома в нашій країні як лобода. Вона відрізняється високим вмістом вітамінів, клітковини і білка. Завдяки своєму складу кіноа дозволяє контролювати рівні інсуліну і андрогенів в організмі. Вона є антиоксидантом і протизапальним засобом, який знижує ризик цукрового діабету і серцево-судинних захворювань.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *