9 продуктів, які збережуть здоров’я жовчного міхура

Навіть якщо у вас немає проблем з жовчним міхуром, слід частіше додавати перераховані продукти до свого раціону — вони корисні для усіх органів травної системи і роблять нас більш здоровими, активними і навіть веселими, інформує Ukr.Media.

Насіння льону

По-перше, це маленьке насіння — чемпіон за вмістом клітковини, дефіцит якої тою чи іншою мірою відчуває майже кожен з нас. А, по‑друге, у лляному насінні багато корисних жирів, які необхідні для нормальної роботи жовчного міхура.

Авокадо

Авокадо — справжній суперфуд, він містить багато важливих вітамінів, мікроелементів і корисних речовин, у тому числі і калій. Калій допомагає нам підтримувати баланс рідини та електролітів, порушення якого загрожує хворобами жовчного міхура і утворенням каміння.

Квасоля

Квасоля особливо корисна для тих людей, у чиєму раціоні багато жиру або холестерину: рослинний білок допомагає запобігти утворенню і кристалізації каміння у жовчному міхурі, а цього практично неможливо уникнути за умови зловживання червоним м'ясом або жирною їжею.

Апельсини

Огляд досліджень, опублікований у 2015 році, підтвердив, що вітамін С надає профілактичну дію, не дозволяючи утворюватися камінню у жовчному міхурі. А апельсини, як відомо, справжні чемпіони за вмістом цього вітаміну.

Броколі і рукола

А також будь-які інші овочі та зелень, які мають гіркуватий присмак, дуже корисні для здоров'я травної системи і допомагають жовчному міхуру контролювати кількість вироблюваної жовчі. Особливо корисно їсти гіркуваті овочі і зелень разом з м'ясом або жирною їжею.

Гарбузове насіння

Магній — ще один мікроелемент, необхідний для здоров'я жовчного міхура. Він дозволяє вивести надлишки кальцію, який, накопичуючись і тверднучи, утворює каміння. Магнію багато у шпинаті, броколі, але особливо багато його у насінні гарбуза.

Вода

Вище ми вже згадували, наскільки важливий для нормальної роботи сечового міхура баланс вологи та електролітів. Додамо тільки, що вода допомагає виводити з організму жовч — тому важливо не забувати пити її протягом усього дня.

Буряк

У буряках багато бетаїну — речовини, яка допомагає захищати печінку і стимулює надходження жовчі для розщеплення жиру. Намагайтеся їсти буряк хоча б двічі на тиждень, а краще — ще частіше.

Квашена капуста

Квашена капуста — один з найефективніших пробіотиків, які допомагають підтримувати достатню кількість корисних бактерій у кишківнику. До чого тут здоров'я жовчного міхура? Чим краще почувається кишківник, тим меншим є навантаження на жовчний міхур і нижчою є потреба у жовчі.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *