Топ-10 вітамінів і мінералів, які найчастіше є дефіцитними у організмі людей

Щодня ми повинні отримувати певну кількість вітамінів та мінералів, і щоб вони справді засвоювалися, вони повинні надходити у наш організм з їжею. Але є певні корисні речовини, яких багато людей не отримують у достатній кількості. Розповідаємо, які вітаміни і поживні речовини у дефіциті у більшості з нас, інформує Ukr.Media.

Калій

Недолік калію в організмі — вірний шлях до порушень роботи серця, нирок і навіть м'язів. Калію багато у броколі, помідорах, картоплі, цитрусових, бананах і сухофруктах. І пам'ятайте: якщо ви приймаєте препарати для здоров'я серця або нирок, вам у жодному разі не можна приймати добавки калію.

Жирні кислоти

Жирні кислоти омега-3 — це секретна зброя, яка допомагає зберігати молодість і здоров'я наших судин, але, на жаль, багатьом з нас їх не вистачає. Найбільше цих корисних кислот у горіхах, олії, рибі жирних сортів, а також у яйцях і морепродуктах.

Вітамін С

Цей вітамін, звичайно, не здатний повністю позбавити нас від застуд, але він зміцнює імунну систему, а також захищає серце. Як не дивно, деякі з нас не отримують необхідні 75 мг вітаміну С на день. Якщо ви вважаєте, що це ваш випадок, їжте солодкий перець, апельсини, ківі, броколі, полуницю і брюссельську капусту.

Вітамін D

Навіть якщо ви живете у місцевості, де багато сонця, у вас все одно може бути дефіцит вітаміну D. Якщо ж темна зима і сутінкова осінь — ваше звичне середовище існування, вам варто перевірити рівень "сонячного" вітаміну. Дефіцит можна заповнити, якщо їсти курячі яйця, лосось або тунець і сир.

Залізо

Якщо ви дотримуєтеся вегетаріанського раціону, у вас дуже високий ризик дефіциту заліза, яке необхідне для нормального зростання і розвитку, а також для крові. Заліза багато у яловичині, хлібі, крупах, а також бобових — бобах, нуті, сочевиці.

Кальцій

Наш організм накопичує кальцій лише у перші два десятиліття нашого життя, далі ми повинні постійно заповнювати його запас. У жінок, які молодші за 50 років, щоденна доза кальцію — 1000 мг, після 50 років його потрібно ще більше.

Пробіотики

Пробіотики необхідні для нормальної роботи нашого кишківника — і, на жаль, дуже багато людей не отримують їх у достатній кількості. На щастя, пробіотики містяться не лише у йогурті, але і у ферментованих продуктах, наприклад, квашеній капусті, місо або кефірі.

Холін

Холін необхідний для здоров'я печінки, а також для доставки жирних кислот у клітини нашого тіла. Невелике дослідження 2015 року підтвердило: 89 % дорослих не отримують необхідних 550 мг холіну на день. Головні джерела холіну — яловичина, лосось, курка і курячі яйця.

Вітамін Е

15 мг вітаміну Е на добу допомагають підтримати нашу імунну систему, а також впоратися з хронічними захворюваннями. Цього вітаміну багато у горіхах і насінні, а також у кукурудзяній, соняшниковій та соєвій олії.

Клітковина

Недолік клітковини різко підвищує ризик серцево-судинних захворювань і деяких видів раку. Також без клітковини є неможливою нормальна робота кишківника. Рекомендована щоденна доза харчових волокон для дорослих — 25 грамів на день.

Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Перед використанням даних, наданих вище, проконсультуйтеся з сертифікованим фахівцем. Редакція не гарантує будь-які результати і не несе ніякої відповідальності за шкоду або інші наслідки, які можуть виникнути внаслідок використання відомостей, наданих вище.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *