Від цих 10 продуктів гіпертонікам варто триматися подалі

Як би не було сумно, продукти, що підвищують тиск, можна знайти на столі більшості наших родин. Але якщо комусь вони й не принесуть шкоди, то людям зі слабким здоров'ям така їжа не підійде. Чого варто уникати?

У першу чергу, якщо ви або хтось із ваших близьких страждає на підвищений тиск, потрібно проконсультуватися з лікарем і узгодити з ним свою дієту. Однак якщо зараз зробити це неможливо, то ряд продуктів варто виключити превентивно, адже вони шкодять усім гіпертонікам, інформує Ukr.Media.

За статистикою, понад 25 % дорослого населення Землі має підвищений тиск. Головна небезпека цього захворювання полягає в тому, що воно часто протікає безсимптомно. Саме тому профілактика і здорове харчування необхідні буквально кожній людині.

Сіль

Люди, що почали цікавитися, які продукти підвищують тиск, часто бувають неприємно здивовані, адже найнебезпечніший з них — проста кухонна сіль. Саме сіль викликає затримку рідини у організмі, а це означає, що вона сприяє розвитку гіпертонії. У середньому доросла людина споживає від 6 до 10 г солі на добу, проте для гіпертоніків ця норма повинна бути спочатку зменшена хоча б до 3-4 мг, а потім і від досолювання варто зовсім відмовитися.

Безумовно, натрій необхідний організму, проте деяку кількість солі ми вживаємо з готовими продуктами, у які її завжди додають, і цього буде достатньо.

Свиняче сало, ковбаса, шинка

Тваринні жири і оброблене червоне м'ясо — ще одні лідери у списку небезпечних продуктів, що підвищують тиск. Звичайно, зовсім відмовитися від них буде нелегко, тому спочатку спробуйте мінімізувати споживання, включаючи ці продукти у свій раціон не частіше двох, а потім і одного разу на тиждень.

Консерви і маринади

Консервовані овочі — результат будь-якої городної діяльності — вважаються відмінним доповненням до будь-якого столу. Але, на жаль, кількість солі, цукру та оцту у маринадах перетворюють їх на даремні, а для гіпертоніків і зовсім шкідливі. Набряклість, яка у багатьох настає вже після пари солоних огірочків, має не лише зовнішні прояви — рідина затримується у всьому організмі, а це означає, що "стрибок" тиску неминучий.

Те ж саме, до речі, стосується і оселедця або іншої солоної риби. Краще вживати цей продукт без попереднього засолювання або, у крайньому випадку, слабосоленим.

Кава

Про те, що кава підвищує тиск, знають навіть діти. Саме цей напій допомагає гіпотонікам, а ось гіпертонікам він категорично протипоказаний. Якщо терпіти зовсім несила, підберіть собі напій на основі цикорію або запашний трав'яний чай, які відповідатимуть вашим потребам гурмана і при цьому не шкодитимуть здоров'ю.

Здобна випічка

Білий хліб, випічка з борошна вищого ґатунку, печиво та пряники також сприяють підвищенню тиску, особливо, якщо вживати їх постійно. Кожне чаювання традиційно супроводжується рясними борошняними добавками, стаючи ще більш шкідливим.

Замініть випічку на цільнозернові хлібці, вживайте більше круп, горіхів, продуктів, багатих на клітковину, і солодкого буде хотітися дедалі менше.

Шоколад і солодощі

Ще одна сумна новина — від солодощів теж доведеться відмовитися. Правда, їх можна замінити на фрукти (до 5 штук на день) і сухофрукти (до половини склянки на день), горіхи. Крім того, зрідка можна дозволити собі пастилу, зефір, цукерки з сухофруктів, цільнозернові батончики з фруктами.

Алкоголь

Алкоголь викликає спазм кровоносних судин, а тому дуже небезпечний для гіпертоніків. Немає жодної мінімальної безпечної дози — навіть один келих або одна стопка може стати причиною різкого стрибка тиску. Спробуйте відмовитися від цієї шкідливої звички і побачите, що свята (і наступні дні) стали набагато приємнішими.

Копченості

Не лише жирне або перероблене м'ясо можуть нашкодити гіпертоніку, але і копченості, причому як придбані у магазині, так і приготовані самостійно. Незалежно від того, чи використовувалися під час приготування натуральний дим або консерванти, ароматизатори, копчене м'ясо і риба затримують рідину. Крім того, у них завжди надмірна кількість солі і спецій, які підсилюють спрагу.

Фастфуд

Якщо говорити про те, які продукти піднімають тиск і завдають істотної шкоди всьому організму, фастфуд опиниться у однозначних лідерах. Жирна, пересолена, наповнена соусами і підсилювачами смаку їжа швидко втамовує голод, але на цьому її плюси і закінчуються. За умови величезної калорійності ані хот-доги, ані піца, ані різноманітні сендвічі не принесуть людині жодної користі. Навіть овочі, які входять до складу, губляться на тлі решти інгредієнтів.

Маргарин, топлене і вершкове масло

Хоча жири у деякій кількості необхідні людському організму для функціонування, краще надати перевагу рослинним жирам, які не пройшли термообробку. Нехай хоча б третина вживаного вами обсягу олії буде оливковою, соняшниковою, лляною і т. д. При цьому пам'ятайте, що смажити продукти категорично не рекомендується — краще тушкувати і запікати.

Тваринні жири (сало, жирні сири, вершкове і топлене масло) вживайте не частіше 2-3 разів на тиждень, дуже помірно. І приготуйтеся до того, що після смачного бутерброда тиск може нагадати про себе.

При цьому продукти, що піднімають тиск, потрібно прибрати з раціону не на якийсь обмежений термін, а назовсім. Адже лише правильне харчування у поєднанні зі здоровим способом життя і відмовою від шкідливих звичок дозволять тримати тиск під контролем.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *