Детокс програми пропонують різні механізми очищення: від голодування до водної дієти. Але які з цих програм ефективні? А які можуть погіршити здоров'я? Спробуємо розвінчати найпопулярніші міфи про детокс, інформує Ukr.Media.
Міф 1 – сечогінні відвари очищають організм
Деякі програми детокс пропонують пити сечогінні відвари, щоб вивести шлаки і токсини. Але такі дії можуть призвести до того, що почне йти "пісок" або камені з нирок. І, якщо "пісочок" викличе тільки неприємні відчуття, то каміння часто доводиться дробити в лікарні.
Міф 2 – голодування добре очищає організм від токсинів
Насправді голодування, крім стресу, організму нічого не приносить. Першим ділом вимиваються як раз корисні речовини. При голодуванні страждають волосся, шкіра, травлення. Від такого детокс дуже багато шкоди.
Міф 3 – оцет, олія і магнезія очистять печінку від шлаків
Цей коктейль призводить організм до спорожнення, а ще стимулює викид жовчі. Таке втручання у жовчовивідну систему може порушити її функції і принести шкоду організму.
Міф 4 – найкорисніша для очищення – смузі дієта
Порівняно з мікстурами і клізмами, смузі-детокс виглядає нешкідливо. Ось тільки є у неї підводні камені. У смузі немає харчових волокон, тому товста кишка буде гірше працювати. Коли ви повернетеся до звичного харчування, то можете заробити собі запори. Також у смузі містяться швидкі вуглеводи, які насичують організм ненадовго, після такої дієти збільшуються ризики переїдання.
Міф 5 – водна дієта очищає організм
Посидівши кілька днів на воді, людина погіршує роботу жовчного міхура і печінки, які мають потребу в їжі. До того ж відбувається гіперстимуляція сечового міхура і нирок, а це може "підштовхнути" камені на вихід.
Міф 6 – організм потрібно очищати
Такого поняття як "детокс" просто не існує. В організмі людини працюють природні видільні системи – печінка, нирки, шлунково-кишковий тракт і шкіра. Якщо у вас немає порушення функції цих органів, то зайве з організму вони виводять і без детокс-дієти.
Джерело: ukr.media