Одна з головних причин атеросклерозу – і це не підвищений рівень холестерину

Сьогодні ми хочемо обговорити з вами наболілу тему – тему холестерину. Для початку хотілося б розповісти вам одну цікаву історію. Знаменитий віденський хірург Теодор Більрот одного разу запропонував своїм учням провести експеримент. Вони мали видалити щитовидну залозу у кіз і овець, інформує UkrMedia.

Результати проведених операцій дуже здивували хірурга і його підопічних. Виявилося, що через операції у тварин в крові стався дуже різкий стрибок вироблення холестерину, що призвело до повного атеросклерозу артерій. Тобто тварини, які харчуються травою і ніколи не вживають тваринну їжу, яка містить холестерин, почали страждати на атеросклероз.

Це було першою ознакою того, що проблеми з роботою щитовидної залози можуть стати причиною атеросклерозу. Потім вчені почали активно проводити дослідження, які довели, що одна з головних причин атеросклерозу полягає не у вживанні в їжу тваринних жирів, а в неправильній роботі щитовидки. У зв'язку з цим у XIX столітті атеросклероз лікували, прописуючи пацієнтам невеликі дози гормонів щитовидної залози.

Все змінилося в другій половині ХХ століття з появою теорії, яка звинувачувала в появі цього захворювання виключно тваринні продукти, які містять холестерин. Багато вчених упевнені, що ця страшне омана пов'язана з активізацією фармацевтичних компаній, які скрізь шукають вигоду.

Деякі фахівці думають, що саме ця теорія стала фатальною для людей, що страждають на атеросклероз. Одним з трагічних прикладів лікарської некомпетентності стала смерть президента США Дуайта Ейзенхауера. Після інфаркту політику прописали низькохолестеринову дієту, яка тільки погіршила ситуацію. Чим більше людина обмежує себе у вживанні тваринних жирів, тим більше підвищується рівень холестерину.

Наслідком такого рішення став швидкий набір ваги і кілька інфарктів, які і стали причиною передчасної кончини Ейзенхауера. Жодне проведене дослідження не довело вини тваринних жирів у розвитку атеросклерозу, але цю інформацію вирішили не поширювати. Тільки уявіть, як би це вдарило по доходах фармацевтичних компаній, адже лідером продажів є саме антихолестериновий препарат.

Вчені наполягають на тому, що найефективнішим засобом для боротьби з атеросклерозом є виключення з раціону «щільних» вуглеводів. Вони містяться в солодощах, багатих крохмалем і рафінованих продуктах, саме цю їжу варто виключити з раціону.

Відомий фізіолог Рудольф Віхров писав про те, що підвищений рівень холестерину – це лише наслідок порушень в організмі. Проаналізувавши статистику, вчені помітили, що у людей з низьким холестерином рівень смертності вищий у 2 рази.

Виявляється, холестерин – потужна протимікробна речовина. Він просто необхідний для нормального розвитку мозку і центральної нервової системи плода, що знаходиться в утробі матері. Знижений рівень холестерину загрожує перенапруженням печінки, оскільки їй доводиться синтезувати його з вуглеводів замість того, щоб виводити з організму токсини.

Холестерин – антиоксидант, якщо його рівень знижується, організм може піддаватися різним захворюванням: раку, сексуальній дисфункції, порушенню пам'яті, хворобі Паркінсона та інсульту. Відмова від продуктів, що містять тваринні жири – це катастрофа для людства, так вважають вчені та досвідчені медики.

Сподіваємося, що ви почерпнули для себе багато корисного з цієї статті.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *