Наскільки небезпечно народжувати після 35 років: розвіюємо міфи про пізню вагітність

Вагітність ближче до 40 завжди викликає побоювання у майбутньої мами, причому багато хто з них підігрівається "добрими" знайомими. То які ж міфи пора раз і назавжди забути, якщо ви плануєте стати мамою, коли вам далеко за 30? Ми вирішили прояснити цей момент у фахівця, інформує Ukr.Media.

Малоймовірно, що дитина народиться здоровою

Мабуть, найпопулярніший міф про пізню вагітність. Звісно, якщо ближче до 40 років жінка встигла зіткнутися з серйозними та хронічними захворюваннями, є ризик зіткнутися з деякими складнощами під час виношування дитини. І все ж проблеми не завжди пов'язані з віком майбутньої матері. Відомо безліч випадків, коли молоді дівчата стикалися з небезпечними ускладненнями, а тому фахівці рекомендують орієнтуватися виключно на власний стан під час планування вагітності після 35.

Жінці доведеться провести більшу частину вагітності в лікарні

І знову міф. Як ми вже говорили, все залежить від стану здоров'я. Фахівці рекомендують майбутнім мамам ретельно підготуватися до такого непростого періоду, як вагітність, і зробити це якомога раніше. У цьому разі ймовірність того, що виникнуть непередбачені обставини, знижується приблизно на 30%. Підготовка до вагітності важлива в будь-якому віці, але після 35 років важливо особливо відповідально підійти до цього питання.

Імовірність зачаття ближче до 40 дуже низька

Усе індивідуально. Якщо жінка витратила час на відновлення здорового способу життя і пройшла необхідні обстеження під контролем свого лікаря, який не виявив жодних перешкод для зачаття, ймовірність вагітності становить за статистикою приблизно 95%. Природно, ніхто не заперечує несумісність партнерів і психологічну неготовність до вагітності, що складно припустити під час планування.

Природні пологи просто виключені

Не завжди. У разі неправильного розташування дитини в матці або ж за наявності захворювань, що перешкоджають природним пологам, лікарі приймають рішення про кесарів розтин. І справа далеко не у віці, як багато хто звик вважати. Про ризики вас обов'язково попереджає лікар у вашому конкретному випадку.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *