Рак грудей: не всі злоякісні пухлини

Існує три основних види доброякісних пухлин, які зазвичай не метастазують: внутрішньопротокова папілома, фіброаденома та ліпома. Розглянемо причини виникнення і лікування кожної з них, передає Ukr.Media.

Внутрішньопротокова папілома

Причини виникнення

В першу чергу — гормональний дисбаланс в жіночому організмі. Внутрішньопротокова папілома молочної залози також може виникати у жінок, які ніколи не народжували дітей і користувалися протягом тривалого часу гормональними контрацептивами. У групі ризику знаходяться палячі дами.

Лікування

Якщо новоутворення має невеликі розміри і не може в подальшому прийняти злоякісний характер, лікування може здійснюватися консервативними способами. Але якщо пухлина схильна до злоякісності і при цьому досить велика, у такому випадку використовується тільки хірургічне видалення патологічного наросту.

Фіброаденома

Причини виникнення

Фахівці вважають, що фіброаденома у жінок є наслідком гормонального порушення. На її розвиток впливають захворювання яєчників, печінки, збої в роботі ендокринної системи та багато іншого. Утворення пухлини в ранньому віці виникає внаслідок порушення менструального циклу. Також фіброаденоми розвиваються у жінок після штучного переривання вагітності та застосування засобів, що мають протизаплідну дію. А при вагітності спостерігається їх збільшення в розмірах.

Лікування

На сьогоднішній день більш ефективного способу лікування фіброаденоми, ніж видалення оперативним шляхом – немає. Показаннями до видалення фіброаденоми є її швидке зростання, коли вона збільшується в 2 рази протягом 3-4 місяців.

Ліпома

Причини виникнення

Основний фактор появи ущільнень — гормональний. Але є ще екзогенні причини, не пов'язані з захворюванням. Можна виділити такі найпоширеніші причини: травма, сильне здавлювання від бюстгальтера, часті і сильні стреси, хронічна фізична перевтома, порушення режиму сну.

Лікування

Ефективне лікування забезпечується тільки на ранніх стадіях пухлини. Щоб вчасно виявити хворобу необхідний періодичний профілактичний огляд у гінеколога і мамолога. Доцільні гормональні і негормональні методики лікування. Дуже важливо нормалізувати функції ендокринної системи, насамперед, гіпофізу та яєчників.

Не всі пухлини є злоякісними. Щоб позбутися від деяких навіть не потрібно хірургічне втручання. Пам'ятай, головне вчасно проходити обстеження і при перших симптомах звертатися за допомогою до фахівця.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *