Як вживати мед правильно, щоб він приносив користь

Говорити про користь меду, можна досить довго. Його дуже часто використовують в медичних цілях, як ласу солодкість. Але як вживати мед, і в яких кількостях, щоб це було корисно для здоров'я. Зараз розглянемо основні принципи, якими потрібно буде керуватися, вживаючи мед в їжу, інформує Ukr.Media.

Скільки меду можна в день без шкоди для організму

В яких кількостях можна вживати мед? В даному питанні немає точної визначеності, бо на кількість корисного меду буде впливати безліч факторів, до яких відноситься вік, зріст, вага, особливості організму, і власна переносимість. Не дивлячись на все це, лікарі відзначають, що цілком достатньо буде для дорослої людини 50 грамів. Цього буде достатньо для того, щоб він приніс певну користь, і не нашкодив. При загостренні будь-яких захворювань, важливо проконсультуватися, чи можна в цей період вживати мед.

Скільки вживати меду в день дітям

Діти реагують на мед трохи інакше. В них більш чутливий організм, і з огляду на те, що мед є алергеном, то це може викликати небажані наслідки його вживання.

Дітям до одного року, мед не рекомендується вживати.

Дітям у віці від одного до двох років, можна поступово пробувати давати мед в їжу, однак, перш ніж це зробити, важливо буде проконсультуватися з педіатром.

Як вживати мед дітям від трьох років і старше? У такому віці організм дитини вже стає більш міцним, і здатним переносити алергічні реакції без особливих змін для малюка. Денна доза може становити до 30 грамів на добу. І все ж, потрібно привчати дитину до цього солодкого продукту поступово, невеликими дозами. Від півчайної ложечки в день. Навіть якщо дитина буде просити ще, не спокушайтеся, щоб дати більше!

Важливо! Тримайте мед в недоступному для дітей місці — зловживання, може привести до алергічної реакції.

Як корисніше вживати мед

Вживання меду вранці натщесерце призводить до набагато більшого ефекту, ніж інший час дня або після сніданку. Чим це пояснюється? Тим, що мед містить в собі досить багато вуглеводів, вітамінів, і мінералів, які переробляються у першу чергу, і засвоюються без проблем організмом. Мед найкраще вживати через півгодини, після випитої склянки води.

Їжте мед в розчиненому вигляді. Мед швидше і краще засвоїться, якщо його приймати в розчиненому вигляді. Для цього можна взяти:

 • Склянку теплої води, не вище 40 градусів;
 • Розмішати кілька чайних ложок меду;
 • Випити вранці натщесерце.

Чи можна мед їсти кожен день

Мед можна, і потрібно їсти кожен день! Але знову ж таки, варто пам'ятати про денну норму. Щоденне вживання меду призводить до гарних результатів в подальшому. Це особливо стосується тих пір року, коли фруктів і овочів недостатньо, щоб повною мірою збагачувати організм корисними речовинами і вітамінами. У меді ж всі необхідні компоненти присутні. Тому, регулярно вживаючи цей солодкий продукт можна посилити імунітет і уникнути багатьох захворювань.

Чи можна розчиняти мед в окропі

Розчиняти мед можна тільки в теплій воді або чаї. Температура рідини не повинна перевищувати 40 градусів. На це є кілька причин:

 • Багато корисних властивостей при температурі вище 40 градусів зникають.
 • При температурі, вище допустимої, результат переробки бджіл, виділяє небезпечні для організму речовини.
 • Так, ніхто ще не вмирав від меду, але навіщо шкодити організму, і до того ж, немає ніякого сенсу вживати мед, якщо він втратить свої корисні властивості.

  Не вживайте мед під час приймання їжі

  Рекомендується відмовитися від бджолиного меду, відразу після приймання їжі або ж під час. Його засвоєння значно знижується, при цьому він додає калорій. Візьміть собі за правило, їсти бджолиний продукт за годину до приймання їжі або після.

  Мед при захворюваннях шлунка

  Корисний продукт, може перетворитися в подразника при загостренні роботи шлунково-кишкового тракту або при захворюваннях нирок. Це свідчить про те, що потрібно на якийсь час відмовитися від нього, щоб не провокувати захворювання. При хронічних формах хвороби, краще проконсультуватися з лікарем.

  Як вживати мед в сотах

  Правильно їсти мед в рамках досить легко. Розжовуйте шматочок стільника, висмоктуючи з нього весь мед. Разом з медом, перга і прополіс принесуть для організму неоціненну допомогу. Не варто мед вичавлювати з рамок, бо багато корисних речовин піде з сотами.

  Другий варіант, як можна їсти мед в сотах — розтопити його у теплій воді. Тільки не заковтуйте, разом з медом віск. Це не принесе користі для організму.

  Висновок

  Отже, ми з вами розглянули основні правила, які показують, як правильно вживати мед. Бачимо, що цей цінний продукт може принести величезну користь, тільки при правильному вживанні.

  Джерело: ukr.media

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *