Дослідження показало, як ранні підйоми впливають на здоров’я людини

Ранні підйоми особливо корисні для людей, схильних до повноти, інформує Ukr.Media.

Ранні підйоми допомагають знизити ризик розвитку діабету і серцевих захворювань, вважають вчені з неаполітанського університету Федеріко II. "Сови" в шість разів частіше за інших страждають на діабет другого типу і в чотири рази більше — від проблем з серцем.

Вчені досліджували звички 172 людей середнього віку, які страждають ожирінням. Всі учасники експерименту мали високий індекс маси тіла, що в цілому шкодить здоров'ю. Однак ті, хто лягав пізно спати, піддавалися більшому ризику. За словами експертів, проблеми зі здоров'ям розвиваються через збій біологічного годинника: системи, що відповідають за стресостійкість, травлення і імунітет активуються в неприродний для людини час — вночі.

Крім звичок, вчені досліджували біологічні хронотипи добровольців і з'ясували, в який час вони найбільш схильні до сну. Люди ранкового хронотипу рано засинають, а їх пік активності припадає на ранок. Проміжний хронотип також стає активний вранці, проте засинає в різний час. Нарешті, люди вечірнього хронотипу стають активними ближче до вечора і потім пізно лягає спати.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *