Чому не можна їсти помідори при артрозі колінних суглобів

помідори при артрозі колінних суглобів />

Здоров'я кожної людини багато в чому залежить від того, що вона їсть, і якщо у людини є таке захворювання, як артроз, то варто обережнішими бути з вживанням помідорів, бо стан може погіршитися. Людям, які люблять томати, дуже складно змиритися з тим, що їм не можна їсти помідори, але важливо розуміти, яку небезпеку несе в собі вживання помідорів при артрозі, інформує Ukr.Media.

Яку небезпеку таїть вживання помідорів при артрозі суглобів

Артроз є запальним захворюванням суглобів, і в результаті цього людина відчуває сильний біль, і якщо навантаження на суглоби збільшується, то і біль зростає. Артроз здатний привести до дистрофії суглобів, і такий стан може спровокувати його руйнування.

Найбільше до цього захворювання схильні коліна і тазостегнові суглоби, і це неспроста, адже на них припадає велике навантаження під час ходьби та іншої фізичної активності.

У складі помідорів у великих кількостях містяться кислоти, і серед них є щавлева кислота, яка для людини здорової приносить колосальну користь.

Якщо у людини є артроз або артрит, то вживати продукти, багаті щавлевою кислотою її не варто, оскільки вона буде накопичуватися в організмі і біль в суглобах буде ще сильнішою. Це пов'язано з тим, що така кислота перетворюється в кристали солей, які є нерозчинними.

У помідорах також міститься алкалоїд соланін, який при потраплянні в організм людини може викликати біль в суглобах, головний біль, безсоння. Соланін сприяє накопиченню кальцію в нирках, суглобах і м'яких тканинах, і в результаті такого незапланованого накопичення і виникає артроз.

Через такий вплив помідорів на організм людини, медики рекомендують виключати даний овоч з раціону тим, хто має захворювання кістково-м'язової системи.

У яких випадках не можна їсти помідори при артрозі суглобів

Якщо у людини неймовірна тяга до помідорів, і одночасно є артроз, то варто обов'язково з цього приводу проконсультуватися з лікарем. Найкраще відмовитися від вживання томатів, але так само їх можна їсти, дотримуючись деяких рекомендацій:

  • є деякі продукти, з якими не варто поєднувати вживання помідорів, бо це ще більше погіршить стан, і серед них є такі: не варто їсти разом з яєчнею, м'ясом і різними морепродуктами, і пов'язано це з тим, що рН шлункового соку підвищиться і відбудеться запалення шлунково-кишкового тракту;
  • не варто їсти помідори і свіжий хліб;
  • сік з томатів варто пити тільки в перервах між прийманнями їжі;
  • в день можна їсти не більше 1 помідори.

Якщо людина не помічає особливо негативного впливу помідорів на стан суглобів, то тоді зрідка можна себе балувати цим овочем, але важливо, щоб хворому артрозом не погіршити свій стан.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *